Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A részvényesek, a tőzsdetagok, valamint a Mol és az OTP is levélben tiltakozott a Budapesti Értéktőzsdénél az úgynevezett Xetra rendszer bevezetése miatt. A keddre összehívott rendkívüli közgyűlés egyetlen témája a mostani kereskedelmi rendszer lecserélése lesz.
A tiltakozások ellenére az eredetileg meghirdetett napirendi ponttal tartják meg a szeptember 6-i rendkívüli közgyűlést – közölték a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) sajtóosztályától. Ennél többet azonban nem akartak mondani az ügyről – olvasható a Napi Gazdaság cikkében.
A tavaszi közgyűlésen is éles vitát folytattak már a tőzsdét használó magyar brókerházak a BÉT 68 százalékát birtokló osztrák konzorciummal a 14 éve jól működő MMTS rendszer cseréjéről. Akkor a kisrészvényesek azt mondták, hogy a végső szót a közgyűlés mondja ki ebben az ügyben.
A BÉT-en úgy számolják, hogy az új rendszerrel a mostani napi 17 milliárd forintról 2017-ig háromszorosára nőne a forgalom, és ez bőven fedezné a befektetés költségeit. Ha viszont a forgalom emelkedése nem lenne legalább 30 százalékos, a váltás mínuszt hozhat – derül ki a cikkből.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.