Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
A máltai törvényhozás hétfőn késő este egyhangú szavazással jóváhagyta a nehéz pénzügyi helyzetbe kerülő országok anyagi támogatását is könnyítő euróstabilitási mechanizmus kibővítését.
A vallettai voksolást megelőzően, a múlt hét csütörtökén a holland törvényhozás fogadta el az euróövezeti tagok megsegítését célzó alap bővítését: a képviselők jókora többséggel, több mint kétharmados arányban szavaztak a júliusi euróövezeti csúcstalálkozón elhatározott változtatások mellett.
A máltai döntés után - amelyet az ellenzéki munkáspárti képviselők is támogattak - az euróövezet 17 országa közül már csak Szlovákiában kell megerősíteni az Európai Pénzügyi Stabilitási Eszköz (EFSF) kibővítésére vonatkozó döntéseket, a pozsonyi törvényhozás már kedden szavaz erről. A koalíciós tanács hétfő délután összeült Pozsonyban, hogy megpróbáljon közös álláspontra jutni az euróövezeti mentőalap kérdésében. A négy koalíciós párt közül a liberális Szabadság és Szolidaritás (SaS) továbbra is határozottan ellenzi a mentőalap elfogadását, ami a kormány bukásával fenyeget.
A nemzetközi pénzügyi piacok stabilizálódásához elengedhetetlennek tekintik a megnyugtatóan magas összeget mozdítani bíró, új mechanizmus felállítását. Málta az új megállapodás értelmében 700 millió eurós hozzájárulást ad az új euróstabilitási mechanizmushoz.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
Magyarország, Szlovákia és Románia sincs jó helyzetben.
Felföldi József szerint a végjátékban a NER levetett minden álcát, és már simán csak lop.