Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
"Kérem ne nevessenek, Románia 2015-ben csatlakozni akar az euróövezethez" - mondta újságíróknak Traian Basescu román államfő csütörtökön Berlinben Angela Merkel német kancellárral közösen tartott sajtótájékoztatóján.
"Románia támogatja az európai integrációs folyamatot. Egy széttöredezett Európában nem hiszünk" - fejtette ki a román államfő.
Angel Merkel is az euróövezet egysége mellett foglalt állást, és cáfolta azokat a híreszteléseket, hogy Németország meg akarna szabadulni az euróövezet "bajkeverőitől".
"Németországnak egyetlen célja van, abban a formában stabilizálni az euróövezetet, amilyenben most van. Célunk a versenyképesség növelése, a költségvetések kiegyensúlyozása" - mondta a sajtótájékoztatón a német kancellár. Hozzátette: "Hiszünk abban, hogy az euróövezet képes teljesen visszanyerni szavahihetőségét, és ez minden egyes országra vonatkozik.
A román államfő a sajtótájékoztatón kitért arra is, hogy Románia szívesen látja a német befektetőket a privatizációban, és megemlített néhány konkrét tervet: egyebek mellett három fontos hőszolgáltatót, a vasúti teherfuvarozó társaságot akarj magánkézbe adni.
Basescu elmondta, hogy Németország Románia legnagyobb kereskedelmi partnere, a kölcsönös áruforgalom tavaly 14 milliárd eurót tett ki. Romániában Németország haramdik legnagyobb befektető, a beruházások 2010 végén 4,4 milliárd eurót értek el.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Egy komoly korrupciós ügy állhat a hátterében annak, hogy meghalt Roman Sztarovojt volt orosz közlekedési miniszter.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
A kolónia egyre nő, megoldás még nincs.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
Ez a HVG kvízjátéka.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.