Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Magyar Telekom hétfőn benyújtja az Amerikai Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletéhez (SEC) az úgynevezett Form 15F dokumentumot, annak érdekében, hogy megszüntesse részvényeinek és amerikai letéti részvényeinek az egyesült államokbeli tőzsdei regisztrációját.
A cég közölte, a Magyar Telekom 2010. november 12-i hatállyal megszüntette az amerikai letéti részvényeinek New York-i tőzsdei jegyzését. A társaság deregisztrálni kívánja részvényeit és amerikai letéti részvényeit, és meg kívánja szüntetni az amerikai értéktőzsdei törvény szerinti jelentési kötelezettségeit.
A társaság arra számít, hogy a deregisztráció a benyújtást követő 90 nap elteltével, 2012. február 12-én válik hatályossá. A deregisztráció fő célja a pénzügyi jelentések struktúrájának egyszerűsítése és az adminisztrációs költségek csökkentése.
A közlemény szerint a társaság továbbra is elkötelezett az amerikai befektetőinek kiszolgálása, a legmagasabb szintű társaságirányítási gyakorlatoknak való megfelelés, és a pénzügyi beszámolók transzparenciája mellett. A társaság ezért fenntartja az amerikai letéti jegy programját.
A társaság továbbra is fenntartja jegyzését a Budapesti Értéktőzsdén, és változatlanul készít angol nyelvű fordításokat az éves jelentésekről, pénzügyi beszámolókról és befektetői közleményekről, amelyek továbbra is a vállalat honlapján lesznek elérhetők.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.