Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Csökkenő indexekkel nyitottak hétfőn az amerikai értékpapírpiacok.
New Yorkban a kereskedés kezdetén a DJIA-30 index 0,18 százalék, a Nasdaq Composite index 0,36 százalék veszteséget mutatott.
A reformkényszerbe került új olasz és görög kormányok előtt álló nehézségeket mérlegelve hétfőn óvatosság vett erőt a nemzetközi értékpapírpiacokon. Még a pénteki lendületre építve Európában a tőzsdeindexek pozitív tartományban nyitottak hétfőn, majd veszteségbe fordultak. Az amerikai tőzsdei nyitáskor az európai indexek fél-másfél százalékos veszteséget mutattak.
Pénteken az olasz és a görög kormányátalakítástól várt költségvetési reformintézkedések reményében még erősödött az euróövezeti befektetői bizalom. Az európai és az amerikai tőzsdeindexek jelentős, 2-3 százalék körüli mértékben erősödtek, az euró árfolyama emelkedett.
A DJIA-30 index pénteken 2,19 százalékkal 12.153,68 pontra, a S&P-500 index 1,95 százalékkal 1.263,85 pontra, a Nasdaq Composite index 2,04 százalékkal 2.678,75 pontra emelkedett.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.