A befektetők hétfőn Berlinre figyelnek, ahol Angela Merkel német kancellár és Nicolas Sarkozy francia elnök az euróövezeti válságkezelésről, illetve a növekedési kilátások javításáról tárgyal. Jelentős előrelépés azonban nem várható, a decemberi válságtanácskozás jogi szövegezését - amely nagyobb hatalmat ad a brüsszeli bürokráciának, hogy szankciókkal éljen az előirányzatokat be nem tartó tagállamokkal szemben - véglegesíthetik.
Jonathan Sudaria, a Capital Spreads elemzője szerint "tovább búsulhat hétfőn a piac". "A tárgyalások középpontjában olyan hosszú távú politika lesz, amely a növekedést és a munkahelyteremtést hivatott elősegíteni. Ez azonban bosszanthatja a befektetőket, mivel azt a nagyvonalú feltételezést mutatja, hogy az euróövezet még létezni fog" - tette hozzá.
Óvatosságra intheti a befektetőket a görögországi helyzet is. A Der Spiegel vasárnap arról számolt be, hogy kételkedik a Nemzetközi Valutaalap a görögországi reformok sikerében, és a nemzetközi pénzügyi szervezet szerint további áldozatokra van szükség ahhoz, hogy elviselhető legyen az adósságteher.
Erősödhetnek mindazonáltal az autóipari papírok. A BMW arról tájékoztatott, hogy csoport szinten 1,67 millió autót adott el 2011-ben, a Volkswagen csoport pedig bejelentette: 8,22 millió gépjárművet értékesített tavaly.
A piac az UniCredit árfolyamára is figyel. Az elmúlt 4 kereskedési napon mintegy 38 százalékkal estek az olasz bank papírjai, azt követően, hogy a társaság 7,5 milliárd eurós részvénykibocsátást jelentett be.
Pénteken a londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 25,42 pontos, 0,45 százalékos emelkedéssel 5649,68 ponton zárt. A frankfurti DAX-30 38,07 pontos, 0,62 százalékos mínusszal 6057,92 ponton végzett. Párizsban a CAC-40 7,55 ponttal, 0,24 százalékkal 3137,36 pontra esett.