Cséfalvay: Új adók már nem lesznek

A Napi Gazdaságnak nyilatkozva a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára azt mondta, hogy a kormány a kihívásokra gyorsan válaszolt, az államháztartást sikeresen konszolidálta, a reformokkal pedig hosszabb távon is megalapozta a gazdaság versenyképességének javulását.

Cséfalvay: Új adók már nem lesznek

- A reformok törvénykezési része gyakorlatilag minden területen befejeződött - mondta Cséfalvay Zoltán a napi.hu-nak. Szerinte két kivétel van ezalól: a közösségi közlekedés átalakítása és az önkormányzati reform. Az államtitkár a reformok közül az egyik legfontosabbnak azt tartja, hogy most már intézményi és törvényi feltételek is megakadályozzák az eladósodottság növekedését.

Az NGM tisztviselője versenyképesség szempontjából fontosnak tartja a munkaerőpiac átalakítását, mint mondta: az új Munka törvénykönyve sokkal rugalmasabbá teszi a munkaerőpiacot, nagyobb teret ad a munkavállaló és a munkaadó közötti megegyezéseknek. Létehozták a duális szakképzési rendszer, átalakult a közfoglalkoztatás, a munkanélküli ellátás és a nyugdíjrendszer is. Cséfalvay szerint az intézkedések nagyon erős kínálati oldali munkaerőpiaci politika részei.

Cséfalvay: nem lesznek újabb adók
Horváth Szabolcs

A vállalkozások marginális adókulcs csökkentése az államtitkár szerint tavaly közel 60 ezer plusz foglalkoztatotti számot generált, és hozzátette: az adatok azt mutatják, hogy főleg a képzettek előtt nyílt meg a munkaerőpiac.

- Új adók már nem lesznek - ígérte meg az államtitkár, aki szerint, ha lesznek is adóváltozások, azok a terhek csökkenését jelentik majd.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?