Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az INA felügyelőbizottságának horvát tagjai eltávolítanák az igazgatóság magyar elnökét, Áldott Zoltánt.
Az INA olajtársaság felügyelőbizottságának négy horvát tagja levélben arra kérte a horvát kormányt, hogy a vállalatnál uralkodó állapotok miatt menessze Áldott Zoltánt, az igazgatóság elnökét - jelentette szombaton a horvát média. A levél egyik aláírója, Davor Stern megerősítette, hogy küldtek a kormánynak egy levelet az INA-nál kialakult rossz helyzettel összefüggésben, de annak tartalmáról nem kívánt nyilatkozni, mondván, nem akar a sajtón keresztül üzengetni a "tulajdonosnak", amelyet képvisel a cégnél.
A Novi List című horvát lap úgy tudja, hogy a levél szerzői arra figyelmeztetik a kormányt: a vállalatnál uralkodó állapotok miatt elérkezett az idő, hogy kérjék Áldott Zoltán menesztését. Szerintük a kormánynak meg kell kezdenie a tárgyalásokat a Mollal a részvényesi szerződés módosításáról, tekintettel arra, hogy mindössze 2,4 százalékkal kevesebb INA-részvénye van, mint a Molnak - amely nem szerezte még az 50 százalékos részesedést az INA-ban -, s még sincs semmilyen vállalatirányítási joga, nem tud befolyást gyakorolni az INA-ban zajló dolgokra.
A levél elküldésére a horvát sajtó szerint az adott okot, hogy május végén a felügyelőbizottság ülésén a Mol képviselői szorgalmazták: vitassák meg azokat a nyilatkozatokat, amelyeket az igazgatóság és a felügyelőbizottság tagjai tettek, tanúskodva az Ivo Sanader volt kormányfő ellen folyó, az INA "átvételével" kapcsolatos korrupciós perben.
A Vecernji List című napilap szerint a felügyelőbizottság horvát tagjai levelükben arra figyelmeztetnek, hogy "katasztrofális következményei" lesznek annak, ha a kormány sürgősen nem kezd tárgyalásokat a részvényesi szerződés módosításáról. Szerintük a 2009-es megállapodás függeléke révén a Mol "bármit megtehet az INA-ban, amit csak akar", továbbá beavatkozhat bírósági eljárásokba, sértegetheti a horvát igazságszolgáltatást és a tőkepiaci felügyeletet (HANFA), illetve az igazgatóbizottság és a felügyelőbizottság horvát tagjait.
A levél aláírói szerint a Mol távolról sem teljesítette a részvényesi megállapodásból eredő kötelezettségeit, s kihasználva a helyzetét szándékosan akadályozzák az INA fejlődését és működését. A Vecernji List szerint a levél legmegdöbbentőbb része mégis az, amely az ellenséges felvásárlás veszélyére figyelmeztet: a Mol kihasználva az INA rossz anyagi helyzetét teljesen ráteheti a kezét a horvát vállalatra, hasonlóan ahhoz, mint amikor 2008-ban, piaci kamatozású hitelt adva, a cég megmentésének látszatát keltette, és átvette az INA irányítását. A hírrel kapcsolatosan Slavko Linic pénzügyminiszter közölte, hogy "nyilvánvalóan komoly tárgyalásokra van szükség a Mollal a cég vezetéséről". "Elég volt az INA elhanyagolásából, amely horvát vállalatként csakugyan jelentős szereplő lehetne a térségben" - idézte a Jutarnji List a pénzügyminisztert.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.