Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
További nyitást fontolgatnak az értékpapír-piacon a kínai vezetők - írta a hivatalos pártlap, a Zsenmin Zsipao hétfőn. A kínai kormány egy kísérleti programot készít elő, amellyel lehetővé válna, hogy a külföldi vállalatok jüanalapú értékpapírokat bocsássanak ki a sanghaji és sencseni tőzsdéken.
A részvény- és kötvénykibocsátás külföldi vállalatokra vonatkozó szabályain nyolc kormányzati hivatal, köztük a Nemzeti Fejlesztési és Reformbizottság, a Bank of China és a kínai pénzügyminisztérium dolgozik. Egyelőre nem tudni, mikor és milyen keretek közt indul a kísérleti fázis.
A külföldi vállalatok részvényeivel való kereskedést lehetővé tevő mechanizmus felállítását már évek óta tervezik a Kína pénzügyi központjának számító kelet-kínai Sanghaj városában. Ennek debütálását 2011-re ígérte a vezetőség, de technikai okok miatt végül elhalasztották.
A mechanizmus ugyanakkor a nemzetközi pénzügyi központ szerepére áhítozó városvezetők és a jüan "nemzetköziesedését" ösztönözni kívánó központi kormány terveit segítené, ezért létrehozása továbbra is napirenden szerepel. Emellett a megnövekedett verseny javítaná a kínai cégek teljesítményét, valamint egységesítené a szabványokat. A kormányzati ellenőrzés miatt ráadásul a hazai vállalatokból való gyors tőkekivonás sem valószínű, amitől a terv fő ellenzői tartanak.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.