Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Megkezdődött helyi idő szerint hétfő délután a mexikói Los Cabosban a tizenkilenc vezető gazdasági hatalmat és az Európai Uniót tömörítő G20-országcsoport hetedik csúcsértekezlete, amelyen elsősorban az euróövezeti válságról és annak világgazdasági hatásairól lesz szó.
A Húszak kétnapos csúcstalálkozóján három plenáris ülést tartanak, és az euróválságon kívül áttekintik a korábbi csúcsértekezleteken vállalt kötelezettségek teljesítését, szó lesz egyebek mellett a költségvetési hiányok lefaragásáról és az adósságok csökkentéséről.
A találkozót megnyitva Felipe Calderón mexikói elnök arra hívta fel a figyelmet, hogy az értekezlet fontos szerepet kap a világot sújtó legsúlyosabb problémák megoldásában. "Rajtunk van a világ szeme" – hangoztatta Calderón. Arról beszélt, hogy a világ számos térségében rendkívül komolyra fordult a helyzet a súlyos gazdasági problémák miatt. Reményét fejezte ki, hogy a Los Cabos-i csúcstalálkozó résztvevői kidolgoznak egy hosszú távú cselekvési tervet a világ fenntartható fejlődése érdekében. Calderón a szabadkereskedelem fokozása és a protekcionizmus visszaszorítása mellett foglalt állást. Úgy nyilatkozott, hogy a jövőbeni válságok megelőzése érdekében meg kell szilárdítani a nemzetközi pénzintézeteket.
A csúcstalálkozó zárónyilatkozat elfogadásával ér véget, tervezetéhez hozzájutott kedden az AFP hírügynökség. A dokumentum szerint a G20-ak euróövezetbeli tagországai feltétlenül megvédik az eurót a pénzpiaci támadásoktól, mindent megtesznek az euróövezet egységének és stabilitásának megőrzése érdekében, s hogy fellendítsék a pénzpiacokat.
A csúcsértekezlet hivatalos megkezdése előtt egy sor kétoldalú találkozóra került sor Los Cabosban. Tárgyalt egymással többek között Barack Obama amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök. Találkozójukon számos kérdésben egyetértettek a szíriai válság rendezését illetően, de szó volt a megbeszélésen Iránról és az európai rakétapajzsról is.
A csúcsértekezlet előtt elhangzott nyilatkozatokban nagy hangsúlyt kapott az előző napon megtartott görögországi megismételt parlamenti választás. Az államvezetők azt az elvárást fogalmazták meg, hogy az Európa-párti erők mihamarabb kormányt alakítanak Görögországban.
Guido Mantega brazil pénzügyminiszter nem rejtette véka alá azt a véleményét, hogy az euróövezet országai nem tettek eleget a gazdasági krízis rendezése érdekében. "A válság ellenszere az euróövezeti országok által hozott intézkedéseken túl található. A pénzügyi szektor rendbetétele és a bankok feltőkésítése mellett a gazdasági növekedést serkentő tettekre van szükség" – hangoztatta Mantega. Szerinte beruházási programok kellenek ahhoz, hogy visszatérjen az eurótérség dinamizmusa.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.