Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A háztartások által felvett új, forintalapú lakáshitelek átlagos hitelköltség-mutatója augusztusban változatlan szinten maradt, míg a forintalapú szabad felhasználású jelzáloghitelek esetében csökkenés figyelhető meg - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
A lakáscélú forinthitelek esetében az átlagos hitelköltség mutató 11,96 százalék volt augusztusban, 0,15 százalékponttal magasabb az előző hónapnál, és 1,56 százalékponttal magasabb az egy évvel korábbinál. Eközben ezeknél a hiteleknél csökkent az új szerződések értéke, augusztusban 10,88 milliárd forint volt, szemben az egy hónappal korábbi 11,76, illetve az egy évvel korábbi 19,43 milliárd forinttal.
A szabad felhasználású jelzáloghiteleknél az átlagos hitelköltség mutató 14,63 százalék volt augusztusban, 0,57 százalékponttal kisebb az előző hónapnál, és 2,14 százalékponttal magasabb az egy évvel korábbinál. A szabad felhasználású jelzáloghiteleknél az új szerződések értéke augusztusban 4,03 milliárd forintra nőtt, az egy hónappal korábbi 2,94 milliárdról, igaz, még így is jóval elmarad az egy évvel korábbi 6,75 milliárd forinttól.
A személyi hiteleknél a hiteldíj mutató 0,15 százalékponttal, 28,82 százalékra emelkedett az előző hónaphoz képest, egy éve 31,43 százalék volt, az új hitelek 7,18 milliárd forintos értéke meghaladja az egy hónappal korábbi 6,29 milliárd forintot, és majdnem eléri az egy évvel korábbi 7,24 milliárdot.
Augusztusban az előző hónaphoz képest a nem pénzügyi vállalati hitelek kamata csökkent, az 1 millió euró érték alatti forinthitelek esetében 0,02 százalékponttal 9,87 százalékra, az 1 millió euró fölöttiek esetében 0,21 százalékponttal 9,2 százalékra. Egy éve azonban még 8,92, illetve 7,88 százalékos kamattal jutottak forinthitelhez e vállalkozások.
A forinthiteleknél a magasabb kategóriában 119,14 milliárd forintra emelkedett az új hitelek állománya, az előző havi 61,96 milliárdról, illetve az egy évvel korábbi 92 milliárdról. Az alacsonyabb összegű új hitelek értéke 60,8 milliárd volt, gyakorlatilag nem változott.
Az euró alapú hiteleknél mindkét kategóriában emelkedtek a kamatok. Az egy millió euró feletti hiteleknél az előző havit 1,00 százalékponttal meghaladó, 4,07 százalékos átlagos kamatláb alakult ki augusztusban, szemben az egy évvel korábbi 3,96 százalékkal, míg a kisebb összegű hiteleknél az augusztusi kamat 3,58 százalék volt, az egy hóval korábbinál 0,12 százalékponttal magasabb, de még így is alacsonyabb az előző év augusztusi 4,45 százaléknál.
Az új hitelkihelyezések értéke az alacsonyabb kategóriában 15,62 milliárd forint értékű volt, valamivel kevesebb a korábbiaknál, míg a magasabb kategóriában 45,48 milliárd forint, ami jócskán elmarad az egy hónappal korábbi 61,96, illetve az egy évvel korábbi 92,81 milliárd forinttól.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Ajánló a HVG legfrissebb számából.