Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Ünnep előtti pangás volt pénteken a Budapesti Értéktőzsdén. Az elemzők nem tudtak biztos magyarázatot adni a Mol-papírok 185 forintos esésére; lehetséges, hogy a külföldi befektetők túlreagálták a gázárcsökkentés hírét.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 7,03 pontos, 0,04 százalékos csökkenéssel, 17 785,06 ponton zárt pénteken.
A részvénypiac forgalma 5,6 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
Az elemzők változatlanul lanyha kereskedésről számoltak be, és ez már - szerintük - így lesz karácsonyig.
Gabler Gergely, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint a BUX túlteljesített pénteken az európai tőzsdékhez képest, igaz, hogy csütörtökön viszont alulmúlta azokat.
A Mol esésére nehéz magyarázatot találni - mondta. Hozzátette: a külföldi befektetők feltehetően túlreagálták a kormány által bejelentett 10 százalékos gázárcsökkentést, a Molnak ugyanis nincs kiskereskedelmi cége, így nem érinti a változás. "Az is igaz, hogy a sok negatív példa után a befektetők minden újabb kormányintézkedéstől félnek" - jegyezte meg Gabler Gergely.
A Richter-papírok ára ugyan nőtt, de még mindig messze van az Equilor által reálisnak tartott 40 ezer forinttól - tette hozzá az elemző.
Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint az alacsony forgalmú napon a világgazdaság hírei a nagy tőzsdéket sem érintették meg érezhetően. Az amerikai munkaerő-piaci adatok jobbak lettek, a fogyasztói bizalmi index viszont rosszabb lett a vártnál.
A Mol ára 185 forinttal, 1,06 százalékkal 17 300 forintra csökkent, 830,7 millió forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 10 forinttal, 0,25 százalékkal 4010 forintra erősödött, forgalmuk 2,1 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 374 forintot ért, forgalma 541,2 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 530 forinttal, 1,49 százalékkal 36 180 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,5 milliárd forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 501,9 millió forintos forgalom mellett 130 forinttal, 0,76 százalékkal 16 995 forintra esett.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1012,15 ponton zárt pénteken, ez 1,20 pontos, 0,12 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
15–9-re nyertek a mieink.