Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Tavaly még versengtek a bankok a gyakran külföldre utazók, és pénzt váltók kegyeiért, mára azonban e területen is kemény változásokat vezettek be a pénzintézetek. Az azenpenzem.hu megnézte, mennyire.
A tranzakciós illeték bevezetése után bár sokan azt gondolhatták, hogy utazásaiknál ezt a plusz költséget nem kell feltétlenül lenyelniük, a korábban ingyenes külföldi pénzfelvétel már a múlté - írta a pénzügyi portál friss körképében. A korábban e kedvezményt biztosító Erste és UniCredit is feladta korábbi pozícióit, és az OTP a csoporton belül felszámított költséget meredeken, 40 százalékkal megemelte. Egyelőre a CIB a Visa Inspire kártyájával kitart, de nem biztos, hogy már sokáig.
A bankjegykiadó automaták (ATM) külföldi használata az azenpenzem.hu tapasztalatai szerint alaposan megdrágult; egy-egy pénzfelvétel tranzakciós költsége könnyen több lehet 8 eurónál is, ha az ügyfél Raiffeisen vagy az MKB kártyát tol az ATM-be. De a Volksbank például márciustól a jelenlegi 4 eurós alapdíjat 6-ra emeli (plusz még 1,3 százalékos forgalomarányos költséget is elszámolnak).
A pénzügyi portál már a téli sportok szerelmeseinek is azt javasolja, hogy ha külföldre készülnek, alaposan tájékozódjanak, mert a változó díjstruktúra miatt érdemes lehet a bankolási szokásokon alaposan változtatni.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.