Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Napi Gazdaság szerint több százmilliárdos kárt okozhat a távol-keleti feketézés, a rendszerbe kódolva van a csalás.
A lap hétfői száma szerint a nagybani (elosztók) szereplőinek jellemzően eszük ágában sincs adózással foglalkozni, emiatt a kiskereskedők sem lehetnek patyolattiszták. Az adóhatóság tapasztalatai szerint az áru sokszor eleve csalással kerül az országba, olyan cégeken keresztül, amelyek nem fizetik be az áfát az áru után. Az adásvétel azonnali és készpénzes.
A kizárólag erre a célra létrejött társaságokat akár havi, kétheti rotációban alapítják kínai állampolgárok, vagyis mire a hatóság utolérné őket, a következő fuvar már egy új, vegytiszta cégen át érkezik meg. Jellemzően az ügyletek résztvevői egy családból, ismerősi körből állnak, általában 50-100 fős csoportot alkotva.
Ebben a körben a hatóság tapasztalatai szerint inkább azért nem fizetnek adót, mert feltűnne a sumákolás. A háttérben leginkább a teljesen eltérő kultúra, az adófizetéshez fűződő általános viszony és az ismeretek teljes hiánya áll. Kínában évente egyszer kell egyetlen, átalány jellegű adót fizetni, az itteni rendszer így számukra befogadhatatlan. Ha azonban kell, fizetőképesek. Többször is előfordult, hogy a hatóság több tízmillió forint értékű árut foglalt le adótartozás fejében, s a kereskedő szinte azonnal, készpénzben kifizette az adóhátralékot, csak az áru megmaradjon.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak.
Wimbledon friss bajnoka nemcsak az edzésben, az étkezésben sem bízik semmit a véletlenre.