Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Romániának a Nemzetközi Valutaalappal és az Európai Unióval tervezett újabb hitelmegállapodása várhatóan 3-5 milliárd euró értékű lesz - jelentette ki Victor Ponta román miniszterelnök.
A Bloomberg hírügynökségnek nyilatkozó kormányfő szerint várhatóan ősztől lép hatályba az IMF-el és az Európai Unióval tervezett újabb hitelszerződés, és a következő két hétben már jelentős előrelépésre számítanak a tárgyalásokban a megállapodás feltételeiről. Jelenleg Bukarestben tartózkodik az IMF küldöttsége amely az újabb szerződésről tárgyal a román hatóságokkal.
Ponta közölte, hogy szintén elővigyázatosságú típusú lesz az újabb szerződés, akárcsak a legutóbbi 5,4 milliárd euró értékű, amelyet Románia június végén zárt le sikeresen.
Kifejtette, a megállapodás nem tartalmaz majd annyi feltételt, mint az előző kettő, és főleg az állami vállalatok hatékonyságának növelésére, valamint a pénzügyi fegyelem konszolidálására összpontosít. Rámutatott: az újabb megállapodás lehetővé teszi, hogy a román gazdaságot előnyös feltételek mellett finanszírozzák a pénzpiacokról, és a nemzeti fizetőeszköz stabilitásának megőrzéséhez is hozzájárul. Ponta szerint a szerződés megkötése után várhatóan az alapkamatot tovább csökkenti a Román Nemzeti Bank. Az irányadó kamat jelenleg 5 százalék, ami rendszerváltás utáni rekord alacsony szintnek számít.
A miniszterelnök közölte, hogy az első félévben 2,4 százalékkal nőtt a román gazdaság a tavalyi év hasonló időszakához képest, és reményét fejezte ki, hogy a bruttó össztermék idei növekedése a kormány által tervezett 1,6 százalékhoz képest nagyobb lesz. A román statisztikai hivatal augusztus közepén teszi közzé a GDP alakulásának hivatalos, második negyedévi adatait.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.