Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az Egyesült Államok túlfizeti a köztisztviselőit, mind a fejlett gazdaságok átlagához, mind az amerikai magánszektorhoz képest. Egy kutató szerint akár 100 százalékkal is magasabb fizetést kaphatnak az amerikai köztisztviselők, mint az OECD fejlett országainak átlaga.
Washingtonban vélhetően jó néhányan ferde szemmel néznek Andrew G. Biggsre, az American Enterprise Institute kutatóintézet közgazdászára, aki kimutatta, hogy az USA jócskán túlfizeti a köztisztviselőket – írja a Pénzügyi Szemle Online blogja.
Egy 2011-es tanulmányban a kutató már kiszámolta, hogy az amerikai hivatalnokok 37 százalékkal kapnak több fizetést, mint a hasonló tapasztalattal és képzettséggel rendelkező magánszektorbeli társaik. Emellett most Biggs egy OECD-elemzést idéz, amely kimutatja, hogy az amerikai köztisztviselők akár 100 százalékkal is magasabb fizetést kaphatnak, mint az OECD fejlett országainak átlaga.
Ezzel párhuzamosan azt is kiszámolta, hogy az amerikai központi kormányzat alkalmazottai jóval több béren felüli juttatást kapnak, mint a hasonló fejlettségi szinttel rendelkező OECD-országbeli társaik, továbbá arra is rámutatott, hogy a magasabb amerikai fizetéseket és juttatásokat nem indokolja sem a magasabb iskolai képzettség, sem a több munkatapasztalat.
Biggs azt is hozzáfűzte, hogy a számításait az amerikai költségvetési hivatal is leellenőrizte, és bár ők kisebb mértékű túlfizetést találtak – köztisztviselői fizetések átlagosan 16 százalékkal a magánszféra hasonló állasaiban kapott pénzek fölött –, a gáláns közalkalmazotti bérezés tényét nem sikerült megcáfolniuk.
A kutató óvatos következtetéseket von le az elemzésekből, és hangsúlyozta, hogy különösen ezekben a feszített gazdasági időszakokban az Egyesült Államoknak alaposan meg kell gondolnia, hogy a központi állami intézményeket milyen bérköltségek mellett üzemelteti. Tény, hogy ha a költségvetésre ráfér a szigorítás, és vannak, akik a számok alapján indokolatlanul sokat keresnek, akkor adódik a következtetés, hogy csökkenteni kell a közalkalmazotti béreket vagy juttatásokat.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.