szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A Mol nagyságrendileg maradna le régiós versenytársa, az OMV mögött, és a középszinten jegyzett patinás olajvállalatok szintjéről a futottak még kategóriájába sorolódna vissza, ha megválna az INA-ban lévő részesedésétől – nyilatkozta Hegedűs Miklós, a GKI Energiakutató igazgatója a Magyar Narancsnak adott interjúban.

Az INA integrálása a Mol-csoportba azért volt fontos lépés, mert az országnak jelentős a kőolajkutatói- és kitermelői potenciálja, és a Mol számára kulcsfontosságú, hogy "a saját forrásból történő kitermelés volumene elegendő legyen a külső függőségek (döntően az orosz széndhidrogén-szállítások – szerk.) szinten tartásához" – mondta a Magyar Narancs legfrissebb számában Hegedűs Miklós, a a GKI Energiakutató igazgatója, aki szerint Horvátországban különösen a tenger melleti területeken van jó esély kinyerhető kőolajra.

Túry Gergely

Az INA nyeresége Hegedűs szerint fontos volt a cégcsoport nyereségessége szempontjából. Hegedűs szerint a kormányfő leginkább azért mondhatta azt, hogy fontolja meg a Mol az INA eladását, mert tisztában volt vele, hogy a megvételére a horvát kormánynak nincs pénze. Ha az INA-t mégis értékesítenék, akkor Hegedűs szerint könnyen megfeleződne a Mol-részvény ára, mely akkor, amikor a magyar állam megvette a Szurgutnyeftyegaztól a Mol 21,2 százalékos csomagját, még 24-26 ezer forintos sávban mozgott. Most pedig 15 ezer forint körül kereskednek vele.

Az interjú teljes egészében a csütörtökön megjelenő Magyar Narancsban olvasható.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!