Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Átlagosan 3 milliárd dollárja van egy milliárdosnak a Wealth-X cég és a UBS bank közös felmérése szerint. A 2013-as felmérés a világ leggazdagabb embereit vette számba, hogy összesen mennyi pénzük van, honnan származik a vagyonuk, és mennyire igazak a róluk terjedő pletykák és hiedelmek.
2013-ban összesen 2170 dollármilliárdos volt a Földön. A milliárdosok összesített vagyona 6500 milliárd dollárt tett ki, ami az Egyesült Államokat és Kínát leszámítva meghaladja az összes többi ország éves GDP-jét. A milliárdosok felének csak 1-2 milliárd dollár között van a teljes vagyona, és ez a csoport adja a milliárdosok összvagyonának a negyedét, tehát a leggazdagabbak között is van vagyoni egyenlőtlenség.
A milliárdosok 87 százaléka férfi, 13 százaléka nő. A férfiak 64 százaléka saját maga szerezte a vagyonát, 15 százalék örökölte, a fennmaradó 21 százalék pedig örökölt és maga is tett hozzá a pénzéhez. A nők között fordított az arány, 17 százalék szerezte a pénzét csak a saját képességire támaszkodva, 71 százalék örökölte a vagyonát, és 12 százalék tartozik a vegyes kategóriába.
A felmérésben több regionális adat is van. A kutatás szerint az Egyesült Államokban van a legtöbb milliárdos, a második helyen pedig Kína található. Amerikában a milliárdosok 68 százaléka saját erejéből lett gazdag, Kínában ez az arány eléri a 89 százalékot. Latin-Amerikában örökölnek a legtöbben, 68 százalékot ér el az arányuk, míg a legtöbb milliárdos Afrikában Egyiptomból származik.
Indiában a milliárdosok 72 százalékának legalább egy alapfokú diplomája van, de csak 3 százalék a nők aránya. Az Egyesült Államokban ehhez képest a leggazdagabbak 80 százaléka diplomás, és a teljes csoport 12 százaléka nő. Helyi sajátosság, hogy az indiai milliárdosok többsége nem a pénzügyi szektorban vagy az ingatlanpiacon alapozta meg a vagyonát, hanem a gyáripari termelésből vagy a gyógyszeriparban gazdagodtak meg.
A milliárdosok vagyona stabilan gyarapszik. A felmérés szerint Ázsiában 12,9 százalékkal, a Közel-Keleten 12,4 százalékkal, Afrikában 11 százalékkal, Európában 3,7 százalékkal és Észak-Amerikában 2,4 százalékkal nőtt a leggazdagabbak vagyona az elmúlt évben.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egyre több a vendégmunkás, miközben a hazai munkaerő-tartalék – a kormány ígéretével szemben – nem apad. A tartaléksereg aligha aktivizálható, nagyszámú új munkahely pedig nem keletkezik.
Disznóságok lehetnek az uniós költségvetés tervezetében, ha egyszer az ukránok bent lesznek az EU-ban, nem lehet majd őket kitenni onnan – mondta Orbán Viktor a Kossuth rádiónak.
Az „aki akar, az dolgozhat” kijelentés ugyanakkor számos vidéken nem több, mint hiú ábránd.
Többek között Dés László, Presser Gábor, Spiró György is felszólalt a terroristákat éltető északír raptrió koncertje ellen.
El lehet-e ítélni valakit egy fiatal lány haláláért, ha az illető a tett időpontjában egy másik kontinensen ült a számítógépe előtt?