Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Megduplázódott Magyarországon az új szabadalmak száma tavaly a válság előttihez képest.
Honlapján közzé tétette a tavalyi működéséről készült összefoglalót a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala, kiemelve, hogy a válság kitörése óta megduplázódott az új szabadalmak száma. A többoldalas értékelés feltűnően hallgat arról, hogy a hivatal honlapján tavaly szeptember 16-ig „tévedésből” elérhetők voltak a még be nem jegyzett, szigorúan titkos üzleti információkat tartalmazó magyar szabadalmak leírása.
A súlyos hibára – ahogy az a HVG cikkéből is kiderül – egy civil szervezet hívta fel a figyelmet. A hivatal belső vizsgálata után mégis a közérdekű bejelentő ellen indult rendőrségi és kamarai fegyelmi vizsgálat.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.