Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A kereskedelmi szálláshelyek vendégforgalma 10,6 százalékkal nőtt februárban az egy évvel korábbihoz képest. A külföldi vendégek 9,2 százalékkal, a belföldiek 11,9 százalékkal több éjszakát töltöttek el a szálláshelyeken, mint tavaly februárban - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
A szálláshelyek folyó áron számolt árbevétele a januárihoz hasonlóan 17,1 százalékkal nőtt. A kiadott szobák átlagára 8,6 százalékkal emelkedett. A szobák kihasználtsága 40 százalékos volt, 2,2 százalékponttal javult a tavalyihoz viszonyítva.
Az év első két hónapjában a külföldiek 10,2, a belföldiek 13,9 százalékkal többet éjszakáztak az idegenforgalmi szálláshelyeken, így az együttes forgalmuk 12,0 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit.
Februárban a külföldi vendégek 534 ezer vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken, a vendégek száma és az általuk eltöltött éjszakáké is lényegesen nőtt a bázisidőszakhoz képest, 11, illetve 9,2 százalékkal.
A jelentősebb küldő országokból érkezők vendégforgalma változóan alakult. Míg a Németországból, az Ausztriából és az Egyesült Királyságból érkezők forgalma csökkent, 3,9, 8,1, illetve 4,8 százalékkal, addig az orosz, az olasz és a cseh vendégek által eltöltött éjszakáké nőtt, 42, 18 és 14 százalékkal.
Februárban a belföldi vendégek 559 ezer vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken, a vendégek száma 15 százalékkal, az általuk eltöltött éjszakáké 12 százalékkal múlta felül a tavaly februárit.
A belföldivendég-forgalom az összes régióban emelkedett. A kereskedelmi szálláshelyek belföldivendég-forgalmának 82 százalékát fogadó szállodákban a vendégéjszakák száma az átlagtól kissé elmaradva 9,6 százalékkal nőtt - közölte a KSH.
A szállodák szobakihasználtsága átlagosan 40 százalékos volt, ami 2,2 százalékponttal több az előző évinél. A vizsgált időszakban az ötcsillagos egységek szobáinak igénybevétele kiemelkedő, 55 százalékos, a gyógyszállodák szobakapacitás-kihasználtsága is átlagon felüli, 52 százalék volt.
Februárban a kiadott szállodai szobák bruttó átlagára 14 269 forint, az egy kiadható szállodai szobára jutó szállásdíj (REVPAR) 5647 forint, a teljes árbevétel (TREVPAR) pedig 11 168 forint volt.
A kereskedelmi szálláshelyek összesen 17 milliárd forint bruttó árbevételt értek el, ezen belül a szállásdíjbevétel 8,6 milliárd forint. A vendéglátásból 4,3 milliárd forint folyt be, 519 millióval több, mint tavaly februárjában. A forint/euró havi átlagárfolyama 310 forint volt, 17 forinttal gyengébb a 2013. februári értéknél.
A működő kereskedelmi szálláshelyek jelentése alapján februárban 1518 egység fogadott el Széchenyi Pihenőkártyát. A belföldi vendégek az év második hónapjában 744 millió forint értékben fizettek ezzel a fizetőeszközzel a szálláshelyeken, ez 15 százalékkal több a tavaly februárinál.
Idén február 28-án a hazánkban működő kereskedelmi szálláshelyek száma 2153 volt, ezen belül 881 szálloda 51 ezer szobával, 839 panzió 9,1 ezer szobával működött. Az egyéb szálláshelyek - üdülőház, kemping és közösségi szálláshelyek - száma 433 volt.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak.
Wimbledon friss bajnoka nemcsak az edzésben, az étkezésben sem bízik semmit a véletlenre.