Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Magyar Nemzeti Bank 86,21 százalékos tulajdonrészt szerzett a lakossági és vállalati átutalásokat lebonyolító GIRO Zrt.-ben, és célja a társaság 100 százalékának megszerzése – közölték a jegybank oldalán kedden.
A GIRO Zrt. összes, jelenleg banki tulajdonban lévő részvényének a megvásárlása 9,5 milliárd forintba kerül. A tranzakció előreláthatólag két hónapon belül lezárul, de az MNB már a májusi közgyűlésen átveszi a vállalat irányítását.
A közlemény szerint az MNB vételi ajánlatot tett a jegybankon kívül 21 bank tulajdonában álló GIRO Zrt. nagytulajdonosi körének, és az ajánlatot elfogadták. Ennek megfelelően az MNB még ezen a héten megszerzi a társaság 78,12 százalékos részvénycsomagját, amivel a saját korábbi 8,09 százalékos részesedésével együtt a részvények 86,21 százalékát birtokolja majd.
Az MNB ezután a nagytulajdonosoknak felkínált áron vételi ajánlatot tesz a GIRO Zrt. kistulajdonosainak is, mivel az a célja, hogy a társaság 100 százalékos tulajdonosa legyen – tették hozzá.
Az MNB a részvényekre egy független könyvvizsgálócég vagyonértékelése alapján tett ajánlatot, ennek alapján a társaság összes részvényének megvásárlása 9,5 milliárd forintba kerül.
A GIRO Zrt. évente 300 millió fizetési megbízást számol el, 2013-as árbevétele csaknem 6 milliárd forint volt, adózás előtti eredménye pedig meghaladta az 1,7 milliárd forintot.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.