Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Tavaly előtt Indiában elfogyott majdnem másfél milliárd liter whiskey. Ez több mint háromszorosa annak, amit az Egyesült Államokban értékesítettek. A mennyiségi adatok szerint mi a középmezőnyig érünk fel a világban.
A világ 2012-ben 2,8 milliárd liter whiskey-t ivott meg, ebből a legtöbbet India "vállalta magára" – jelent meg a Wall Street Journal (WSJ) blogján. A gazdasági portál adatsora szerint Indiában egészen pontosan 1 milliárd 413 millió 152 ezer 300 liter whiskey fogyott, miközben Indonézia, Üzbegisztán és Azerbajdzsán összesen 155 ezer literre volt képes.
A publikált lista ugyan csak 79 ország whiskey-fogyasztását rangsorolja, de a mezőnyben ott vagyunk mi is – a 39. helyen. E szerint tavalyelőtt 3,813 millió litert ittunk. Mindezek az eredmények attól a pillanattól válnak egyes meglepővé (vagy rémisztővé), ha a közölt adatokat a lakosságszámra vetítjük. Ez alapján ugyanis, míg az indiaiak csak mintegy nagyjából 1,2 litert fogyasztanak, az amerikaiak pedig 1,4-et, addig a franciák megisznak évente 2,15 litert is. (Az azért elgondolkodtató, hogy Szerbiában lehet-e ez a fogyasztás 0,1 liter vagy sem.)
Az Euromonitor International adatait alapul véve Magyarországon minden lakos több mint 7 feles (0,38 liter, azaz 3,8 dl) whiskey-t ivott meg 2012-ben.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.