Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Két magyar erőműért ukrán és arab befektetők harcolnak egymással. A tiszapalkonyai és borsodi erőmű is bezárt már, de az értékesítésükre kiírt legutóbbi pályázat sikeres volt. A dolog szépséghibája, hogy a feleannyit ajánló ukránokat hozták ki győztesen, és emiatt az arab befektetők bíróságra mentek.
Eddig úgy tűnt, hogy a hetedik kísérletre végre sikerült eladni a használaton kívüli tiszapalkonyai és borsodi hőerőműveket, de a két jelentkező perre mehet a hivatalos eserményhirdetés után - írja a napi.hu.
A szír és szaúdi magánszemélyek tulajdonában levő vállalkozás, a Duna Electric Kft. 1,2 milliárdot kínált, de pályázatukat a felszámoló formai okok miatt érvénytelennek nyilvánította, és az ukránokat (akik csak 600 milliót kínáltak) mondták ki győztesnek. Emiatt a pályázók kedden a miskolci bíróságon felülvizsgálatot kértek.
A 90 megawatt kapacitású, széntüzelésű tiszapalkonyai hőerőművet és a 71 megawatt kapacitású, biomassza-alapon működő borsodi hőerőművet az egykori amerikai tulajdonosa 2011-ben zárta be. A megvételükért indított küzdelembe a gazdasági portál értesülései szerint komoly lobbierővel rendelkező cégek és üzletemberek is bakapcsolódtak.
Az ukrániok a jelek szerint a két erőmű részleges újraindításával számolnak, az arab befektetők viszont a terület rekultivációs munkálatai után egy olyan ipari parkot alakítanának ki, ahová szaúdi és öböl menti cégek telepedhetnének le.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A városvezetés szerint nem tehettek mást, mint hogy rábólintanak a kérelemre, a lakók viszont nem akarnak a szomszédságba vegyi üzemet. Különösen az eljárást nehezményezik, mert a polgármester a testület nélkül döntött a gyártó beköltözésének lehetővé tételéről.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.