Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Ő maga szivárogtatta ki tanúvallomását, mert hónapok óta nem történik semmi az 1000 milliárdos adócsalások ügyében – erről is beszélt a NAV-botrány kirobbantója az ATV Egyenes beszéd című műsorában. Horváth András bízik a kormányváltásban és abban, hogy a NAV-nál is lesznek szervezeti változások.
Konkrét cégeket, NAV-vezetőket és félreállított adóhatósági dolgozókat nevezett meg az áfacsalási botrány kirobbantója a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársainak januári tanúkihallgatásán. Az erről készült jegyzőkönyv anonimizált verzióját szerda reggel közöltük, itt olvashat róla bővebben.
Horváth András az ATV Egyenes beszéd című műsorában azt mondta, nem kell sokáig keresni a kiszivárogtatót, ugyanis ő hozta nyilvánosságra a jegyzőkönyv tartalmát, amivel már korábban elő akartak rukkolni, de nem akartak belezavarni a választási kampányba.
"Két hónapja semmi nem történt, nem volt érdemi vizsgálat, nem tájékoztatták az ügy fejleményeiről a közvéleményt, kihallgatások sem voltak" – mondta Horváth, aki mindenkinek azt tanácsolja, hogy olvassa végig a tanúvallomását, mert "nagyon jól leírja azt a mechanizmust, ami a NAV-nál működik".
Emlékeztetett, hogy egy büntetőjogi tényállásról is beszélt, miszerint félreállítottak adóhivatali embereket több módon. Vagy az történt ilyenkor, hogy lefokozták őket, vagy kirúgták, vagy olyan munkával bízták meg őket, ami jóval alacsonyabb szintű és szerinte ezek a tendenciák folytatódtak azóta is, amióta ő elhagyta a NAV-ot. "Rendszerszintű dolgok vannak, nem egyes személyeket bírálok, hanem a NAV működését" – tette hozzá.
Orbán korábbi szavaira reagálva, miszerint nem indokolt parlamenti szinten vizsgálni az ügyet, mert nincsenek konkrétumok, azt mondta: a zöld dossziéban vannak és a tanúvallomásában is. "Ha minden adócsaló cég ügyében indulna vizsgálat, egy külön nyomozócsoportra lenne szükség" – fogalmazott. "Ehhez képest a Vizovicki-ügy egy leányregény" – mondta Horváth, aki kiemelte: utóbbi ügyet – melyben ellenzéki politikusok érintettek – nagyon részletesen vizsgálták, az adócsalás ügyben pedig csak annyit mondott az ügyészség, hogy felmerült az adócsalás gyanúja és vizsgálódnak, de január óta őt semmiről nem tájékoztatták, volt egy házkutatás ugyan, de nem keresték meg, a zöld dossziét se kapta vissza, de szerinte az "jó helyen van, ahol van".
Olyan cégekről beszélt, ahol nyilvánvalóan fiktív számlázás folyt, el kellett volna rendelni a vizsgálatot. "Ezek nagy cégek, kiemelt adózók, hívhatjuk védett cégeknek is" – fogalmazott. Volt olyan is, hogy leállították a már folyamatban lévő vizsgálatot, de inkább olyanokról van szó, ahol nem volt vizsgálat, pedig nyilvánvalóan adót csaltak.
Kijelentette: bízik a kormányváltásban és abban, hogy szervezeti váltás lesz az adóhivatalnál. "Ha a miniszter marad is, az államtitkárok személye változhat" – mondta Horváth András.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.