Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A 63 éves Christophe de Margerie gépe felszállás közben a sűrű ködben egy hókotrónak ütközött a vnokovói nemzetközi repülőtéren.
Repülőgép-balesetben életét vesztette a Total francia olajipari cég elnök-vezérigazgatója Moszkvában – jelentette kedden a TASZSZ orosz hírügynökség, amely a hatóságokra hivatkozva azt közölte, hogy a 63 éves Christophe de Margerie gépe felszállás közben a sűrű ködben egy hókotrónak ütközött a vnokovói nemzetközi repülőtéren.
A Falcon 50 típusú, Párizsba tartó repülő fedélzetén a vállalatvezetőn kívül háromfős személyzet tartózkodott, mindannyian meghaltak – erősítette meg a reptér szóvivője.
A baleset hétfő éjjel, moszkvai idő szerint néhány perccel éjfél előtt történt.
A tragédiáról szóló első hírekben még az szerepelt, hogy életét vesztette a hókotró vezetője is, később azonban kiderült, hogy életben van. Az ügyben vizsgálat indult. A baleset időpontjában 350 méteres volt a látótávolság.
A francia üzletember az orosz kormány által a külföldi befektetésekről szervezett eseményen vett részt hétfőn a Moszkva közeli Gorkijban.
Christophe de Margerie – anyai ágon a pezsgőiről és a luxusszállóiról ismert Taittinger-dinasztia tagja – 1974 óta dolgozott a cégnél, 2007-ben nevezték ki a Total vezérigazgatójává, 2010-ben az elnöki posztot is megkapta. A vállalat egyelőre nem reagált halálának hírére, a Le Monde című napilap viszont úgy tudja, hogy még az éjjel válságtanácskozást tartanak a francia cég párizsi központjában.
A Total a negyedik legnagyobb nyugati olaj- és gázipari cég, és az egyik legjelentősebb külföldi befektető Oroszországban. A vállalatvezető éles bírálója volt a Nyugat által Oroszországgal szemben az ukrán válság miatt foganatosított szankcióknak, amelyeket tévútnak nevezett. Úgy vélte, Európának le kell mondania arról a gondolatról, hogy csökkenti az orosz gáztól való függőségét.
Christophe de Margerie ellen több eljárás is indult korrupció és visszaélés miatt, egyfelől az Olajat élelmiszerért ENSZ-program keretében iraki vezetőknek átutalt kenőpénzek, másfelől pedig egy iráni ügylet miatt.
Az üzletember megbízatása 2015-ben járt volna le a cég élén. Tavasszal azt mondta, hogy hagyományaikhoz hűen, a vállalaton belüli jelöltek közül választják ki utódját, és nem keresnek külsős embereket. Az utódlással kapcsolatban a legtöbbször Philippe Boisseau és Patrick Pouyanne nevét emlegették. Előbbi a vállalat megújuló energiaforrásokkal foglalkozó divízióját, utóbbi a finomítói üzletágat vezeti.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.