Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Június végére befejeződik a kormányzati informatikai rendszer fejlesztése, gyorsul az ügyintézés – mindent uniós pénzből finanszíroznak.
Az idén június végén, az eredetileg vállalt határidőre lezárulhat az európai uniós forrásból finanszírozott Központosított Kormányzati Informatikai Rendszer kiterjesztése (KKIR2) projekt – jelentette be Dömötör Csaba, a NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. igazgatója sajtótájékoztatón szerdán Budapesten.
A 8,3 milliárd forint összköltségvetésű, száz százalékban az Európai Unió által támogatott projekt készültsége most 89 százalékos. Az igazgató kifejtette, hogy a fejlesztés eredménye a kormányablakokban és az okmányirodákban az állampolgároknak is kézzelfogható lesz, az ügyintézés gyorsulásában érzékelhetik majd.
Babócsy László projektigazgató ismertette, hogy a KKIR2 a hasonló nevű egyes projektre épül, amelyben a minisztériumok informatikai hálózata és eszközparkja újult meg. Részben ennek továbbfejlesztését jelenti a most futó program, amely emellett számos új elemet és funkciót is tartalmaz. A projekt célkitűzései közé tartozik a minisztériumi infrastruktúra fejlesztése, egységesítése és hatékonyságának növelése, és mindezek eredményeként költségcsökkentés elérése. Beletartozik továbbá az új kormányablakok kialakítása és az okmányirodák eszközcseréje is. A program keretében a kormányzati infokommunikációs infrastruktúrát működtető NISZ Zrt.-nél is számos informatikai fejlesztés valósul meg.
A projektigazgató elmondta, hogy eddig 94 beszerzés zajlott le és még további 13 kisebb beszerzés van hátra. A munkaállomások, nyomtatók, notebookok, IP-telefonok többségének telepítése már lezajlott, már csak néhány eszköz telepítését kell elvégezni. A hátralévő feladatok közé sorolta még az újonnan nyíló kormányablakok indulásának támogatását, továbbá kormányablakok és okmányirodák operációs rendszereinek frissítését.
A projekt megvalósításáért a NISZ Zrt. vezette konzorcium felel. A konzorciumnak további nyolc tagja van: az Idomsoft Zrt., a Kopint-Datorg Kft., a Magyar Közlöny Lap- és Könyvkiadó, az Igazságügyi Minisztérium, az Országos Bírósági Hivatal, az MTA Wigner, a Közigazgatási és Igazságügyi Hivatal, valamint a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.