Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
A POlicy Agenda elemzésében arra mutat rá, hogy míg a jóléti kiadások az elmúlt 8 évben szinte folyamatosan csökkentek, addig a sportra és az állam működésére szánt összegek emelkedtek.
A Policy Agenda 2008-tól a 2016-os költségvetésig vizsgálta azt, hogy mennyit pénzt szánt az állam a jóléti ellátásokra, és arra jutott, hogy míg a szociális kiadások jelentősen csökkentek, addig az állam működésére, vagy a sportra szánt összegek nőttek.
Az elemző intézet a társadalombiztosítási és jóléti szolgáltatások keretén belül vizsgálta a táppénz, az anyasági ellátás, az ideiglenes rokkantsági juttatás, a nyugellátások, a munkanélküliek ellátása, a családi pótlék és a gyermekeknek járó juttatások, valamint a szociális és jóléti intézményi szolgáltatások alakulását.
2008-ban, a válság évében a költségvetés a GDP 15,9 százalékát költötte társadalombiztosítási és jóléti szolgáltatásokra, egy évvel később a válság hatására megnövekedett munkanélküliség miatt ennél némileg még többet is. 2016-ban a mostani tervek szerint ez az arány 14,3 százalékra csökken, ez az 1,6 százalékpontos csökkenés pedig 560 milliárd forintot tesz ki. A Policy Agenda számításai szerint ez azt jelenti, hogy ha a gazdasági válság kirobbanásakor meglévő mértéket tartotta volna az ország, akkor 2010 óta összesen 1 900 milliárd forinttal többet költöttünk volna a közösből a társadalmi jólét biztosítására.
Az állam az arányait tekintve a munkanélküliek ellátásán spórolt a legtöbbet: 2008-ban még a GDP 0,4 százalékát költötte rájuk, most ez 0,1 százalékra csökkent, de ugyanígy jelentős forráskivonás történt a nyugellátásokból is, amely 10 százalékról 8,6 százalékra csökkent. A családi pótlék befagyasztása miatt az erre költött összeg a GDP 2 százalékáról 1,5 százalékra csökkent.
A Policy Agenda felhívja a figyelmet, hogy míg a szociális területen csökkentek a kiadások, addig az állam működésének a költsége 6 százalékról 8,4 százalékra nőtt GDP arányosan, arányait tekintve pedig a sport és szabadidős tevékenységek és szolgáltatások területén volt a legnagyobb arányú a növekedés: a 2008-as 0,07 százalékhoz képest jövőre már a GDP 0,5 százaléka megy a sportra.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Az ukrán drónkülönítmény jelenleg még elképesztő hatékonysággal okoz kárt az oroszoknak, de hamarosan visszatérhetünk a 2022 előtti világba, ahol még egy filléres eszközzel nem lehetett kiütni egy milliárdos harckocsit. Hogyan néz majd ki a jövő légvédelme, amely jobban védekezik a drónok ellen?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását 1637-ben. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.