Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Úgy néz ki, hogy Romániában nem jelentene nagy változást – legalábbis a lakosság számára –, ha bevezetnék az eurót: már jó ideje gyakorlatilag "hivatalos" pénznem ugyanis a közös valuta, a termékek és javak árát rendszerint az egységes európai fizetőeszközben is kifejezik, illetve az árak alakulása nagyban függ a lej/euró árfolyam alakulásától, ugyanakkor a legtöbb gazdasági szektor inkább az eurótól függ, mint a lejtől.
Romániában már gyakorlatilag régóta az euró a "hivatalos" pénznem – írja a Krónika Online a Money.ro pénzügyi-gazdasági szakportálra hivatkozva. Amellett, hogy egy csomó termék és szolgáltatás árát már euróban is megállapítják, a bukaresti kormány euróban határozza meg a különleges fogyasztási, illetve luxusadókat, amelyek a dohánytermékek, szeszes italok, a kávé, az üzemanyag, a kőolaj, de a drága ruhadarabok, arany ékszerek és egyes gépkocsik árát is.
Euróban számolják díjszabásaikat a telefonszolgáltatók is, amelyek a lejalapú számlákat az aznapi árfolyam alapján bocsátják ki, de az élelmiszerek nagy részének ára is a közös fizetőeszköztől függ, hiszen ezeket az Európai Unió területéről importálják.
Mind az eladásra, mind a bérlésre kínált ingatlanok értékét is euróban közlik az online és újsághirdetésekben, ugyanakkor a gépkocsik árát is ebben a valutában fejezik ki akár új, akár használt autóról van szó. Ugyancsak euróban kell számolni repülőjegy-vásárlásnál, akár belföldi, akár külföldi a célpont.
Már azon szolgáltatások árát is ebben a fizetőeszközben adják meg, amelyeknek amúgy semmi közük az árfolyam alakulásához – így működik például a biztosítási és tanácsadási piac.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.