Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A General Electric papírjaiból kijön Brazília, a Johnson & Johnsonéból pedig Dél-Afrika.
A Bank of America Merrill Lynch összeállított egy listát arról, hogy a világ bizonyos országiban az összes tőzsdei cég részvényeinek értéke melyik amerikai cég piaci tőkeértékének felel meg. Azt nézték tehát meg, hogy ha például összeadják az összes tőzsdén lévő brazil cég értékpapírjainak összegét, akkor melyik az az amerikai tőzsdei társaság, amelynek ennyi a jelenlegi értéke.
A listából készített világtérképet a Business Insider közölte, ebből kiderül például, hogy ha az Intel csipgyártó összes tulajdonosa hirtelen eladná az összes részvényét, akkor a kapott 135 milliárd dollárból fel tudnák vásárolni az Oroszországban jegyzett összes tőzsdei értékpapírt.
Ennek analógiájára Indiát (305 milliárd dollár) a Wells Fargo (297 milliárd dollár) tulajdonosai vehetnék meg, az Expedia online utazási portál mögött álló társaság pedig annyit ér (14 milliárd dollár), mint az összes görög értékpapír (13 milliárd dollár).
A Chevron (168 milliárd dollár) tulajdonosai éppen megvehetnék teljes Mexikót (169 milliárd dollár), a Netflix tőzsdei értéke ugyanannyi, mint a chilei cégeké (45 milliárd dollár), a Johnson & Johnsoné pedig csaknem eléri Dél-Afrikáét (296 milliárd dollár).
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.