Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Csak az aranytartalékán közel 1000 milliárd forintot vesztett Svájc, az árfolyamküszöb elengedése miatt meg még bő 13 ezer milliárd forintot fél év alatt.
Több mint 50 milliárd svájci frank, azaz 14.600 milliárd forintnál is nagyobb vesztesége keletkezett az idei első félévben a svájci jegybanknak.
Ennek két oka van. Elsősorban azért bukott ennyit a svájci központi bank, mert január közepén feladta az euróval szembeni 1,2-es árfolyamküszüböt, a frank azóta erősödött mind az euróval, mind a dollárral szemben. Az ország valutatartalékainak jó része azonban euróban, másik része dollárban van, így ezeken veszteséget szenvedett el.
A másik bukó tétel az aranytartalék. Az arany ára idén esett, ezen több mint 3 milliárd frankos (csaknem 1000 milliárd forintos) veszteség jött össze fél év alatt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.