Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Pénzintézetek, ismert milliárdos üzletemberek adtak több százmilliós kölcsönöket a Kézizálog Zrt.-nek, fedezetül olyan aranytömböket fogadva el, amelyek trombitarézből készültek. A Bíró Péter egyszemélyes tulajdonában álló cég már év elején csődöt mondott, de a csalásra csak mostanában derült fény. Sem a pénzintézetek, sem a milliárdosok nem vállalják nyilvánosan, hogy rászedték őket. Az ügyben a Nemzeti Nyomozó Iroda vizsgálódik.
30 milliárd forintos veszteséget okozhatott az év elején csődbe ment zálogcég, a Kézizálog Zrt. – értesült a Napi.hu. A Bíró Péter egyszemélyes tulajdonában álló cég a hírek szerint hamis aranytömböket adott biztosítékként magyar milliárdosoknak és pénzintézeteknek.
A hamis aranytömbök fejében magánszemélyek és bankok adtak több százmilliós kölcsönöket Bíró Péternek. Egy vidéki pénzintézet például 600 millió forintos kölcsönét bánja, egy ismert budai nagytőkésnek pedig 300 millió forintos kölcsöne ment a levesbe. Egy másik neves milliárdost kétmilliárd forinttól fosztották meg azzal, hogy a fedezetül adott aranytömbök valójában trombitarézből készültek. Az aranyrudakról még az aranyborítást is lespórolta a hamisító.
A csalásra csak az elmúlt hetekben, tehát a cég csődje után hónapokkal derült fény. Az érintettek feljelentést tettek Bíró ellen, az ügyet a Nemzeti Nyomozó Iroda kezeli.
Ilyen szintű aranyhamisításra még nem volt példa a magyar történelemben: több száz kiló hamis aranyról lehet szó. Adódik a kérdés, hogyan készültek a hamis tömbök, és ki hitelesítette őket. Az biztos, hogy a Kézizálog Zrt. részére a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal Nemesfémvizsgáló és Hitelesítő Hatósága (Nehiti) sosem végzett hitelesítést – legalábbis a hatóság közleménye szerint. A Napi úgy tudja, hogy a másik hitelesítésre felhatalmazott cég, a Metal-Art Nemesfémipari Zrt. sem vizsgálta a csődbe ment cég aranyait.
A pórul járt pénzintézetek egyike az azóta felszámolt Alba Takarékszövetkezet, amely 600 millió forintos hitelt nyújtott Bíró Péter cégének. Az aranyfedezetről ebben az esetben is kiderült, hogy trombitarézből készült.
A Kézizálog Zrt. kötvényeket is kibocsátott, Lombard Bond néven. Két sorozatban, 10 milliárd forintos keretösszegben dobták piacra a papírokat, mégpedig BB+ besorolással. A kövényeket ismert pénzintézetekben forgalmazták. A cégnek hitelező bankok együttes vesztesége több mint 20 milliárd forintra rúg, de eddig egyik pénzintézet sem vállalta nyilvánosan, hogy rászedték.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.