Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Tovább rontott pozícióján Magyarország a Transparency International korrupciós világranglistáján.
Három ponttal kevesebbet kapott az egy évvel korábbi eredményénél Magyarország a Transparency International legfrissebb, 2015-re vonatkozó korrupciós jelentésében.
Hazánk most 51 pontot kapott az úgynevezett korrupcióérzékelési indexen (Corruption Perceptions Index, CPI), szemben a 2014-ben elért 54 ponttal és a 2012-ben kapott 55 ponttal. Magyarország a középmezőnyben helyezkedik el, és az ország eredményei az elmúlt évtizedet tekintve egyértelmű lecsúszást mutatnak. Olyan országokkal vagyunk nagyjából egy szinten, mint Szaúd-Arábia, Horvátország, Szlovákia, Malajzia, Kuvait. Az Európai Unióban korábban a korrupt harmadba tartoztunk, ma már a korrupt negyedbe és csak négy ország, Görögország, Románia, Olaszország és Bulgária van mögöttünk. Csehország lekörözte, Szlovákia és Horvátország pedig beérte Magyarországot.
A korrupciós index a közszektor korrupcióját méri üzletemberek és szakértők érzékelése alapján. A korrupcióra csak ilyen közelítő becsléseket lehet alkotni, hiszen a lényege az, hogy rejtett. A TI skáláján a nulla pontszám lenne a teljesen korrupt rendszer, a 100-as pontszám pedig az a rendszer lenne, ami teljesen mentes a korrupciótól. Ezek csak elméleti határértékek, ilyet egyetlen ország sem kap.
A TI kutatása Berlinben zajlott, és 168 országot értékeltek. A lista élén már második éve Dánia áll, amely 91 pontot szerzett a maximálisan elérhető százból. A CPI-indexen az Egyesült Államok és Nagy-Britannia az eddigi legjobb helyezését érte el az idén.
A legkevésbé országok csoportja hosszú évek óta változatlan, és négy skandináv állam szerepel benne:
Ezekben az országokban a közszektor átláthatóan és elszámoltathatóan működik, és az állam a legnagyobb mértékben képviseli a közérdeket más országokhoz képest.
A lista sereghajtója Angola, Dél-Szudán, Szudán, Afganisztán, Észak-Korea, Szomália. Észak-Korea és Szomália csupán nyolc pontot kapott.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Milyen tényezők befolyásolják a haj egészségét? Mekkora mértékű hajhullás a normális? Valóban más a férfiak és a nők hajritkulása? És mit tehetünk, ha már megtörtént a baj? Erről is beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.
Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.
Legfeljebb 50 millió forintot lehet majd felvenni 3 százalékos kamaton.
Gyökeresen átalakul a járműtervezés gyakorlata, s ebben egy magyar startup, a Shapr3D is meghatározó szerephez jutott. Közben gyorsan terjed a mesterséges intelligencia használata is.
A NER fői nagyvállalkozója csak a kockázatosnak ítélhető közbeszerzések keretében akár 2,2 ezer milliárd forint járadékot zsebelt be bő tíz év alatt.
Jogerős ítélet kötelezi az intézményt, hogy elárulja: ki keresett azon, hogy egy magáncégnek fizető betegek soron kívül részesülhettek az állami kórház szolgáltatásaiból.
Milyen autó képes erre egyáltalán?