Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Még 45 nap hátravan az átigazolási időszakból, de máris megdőlni látszik a tavalyi, 822,5 millió fontos rekord a szigetország labdarúgásában. A Brexit itt senkit sem zavar: a tulajdonosok pénztárcája mindent elvisel.
Régebben 30 millió font volt az álomhatár, ma már olyan játékosokért fizetnek ennyit, akik jók ugyan, de sztárnak kevesen neveznék őket. Tizenöt éve Veron alulról súrolta ezt az összeget, tíz éve az ukrán Andrij Sevcsenko volt, akiért 30,8 millió fontot fizetett a Chelsea. Aztán jött Carlos Tevez, akit 47,5 millióért igazoltak. Majd Fernando Torres öt éve 50 millió fontért került át a Liverpooltól a Chelsea-be. Igaz, ők világsztárok voltak.
Manapság viszont olyan játékosokért fizetnek 30 millió fontot, akiket csak a beavatott szurkolók ismernek igazán. Csak néhány név: Sadio Mané, Granit Xhaka, Erich Bailly, Michy Batsuayi, N'Golo Kanté. És itt van Christian Benteke, a kipukkadt Aston Villa csatára. Érte több klub is versengett. Végül a Liverpool nyert, a vételár 32,5 millió font!
Honnan a pénz?
Jórészt a globalizációból: egyre több a külföldi tulajdonos és egyre többet hoznak a külföldi televíziós jogok. Meg persze a nyári túrák. A Manchester United most indul Kínába, mely nem híres a futballjáról, de arról igen, hogy sok kínai szurkoló nézi a Premier League mérkőzéseit, és emiatt sok kínai befektető nagy pénzt lát a fociban.
Vajon az idei nagy átigazolás, a svéd Zlatan Ibrahimovics elmegy-e Kínába? Mourinho valószínűleg nem viszi magával, hiszen a PSG egykori sztárja már 35 éves. De Ibrahimovics éppoly magabiztos, mint eddig: én leszek az Isten Manchesterben – jelentette ki a frissen átigazolt sztár, akinek edzője, Mourinho is most érkezett, mert a Premier League-ben nemcsak a játékosokért, de edzőként is őrült pénzeket fizetnek manapság.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja.
Wimbledon friss bajnoka nemcsak az edzésben, az étkezésben sem bízik semmit a véletlenre.