Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A lényegében kormányzati megbízásokból élő Századvég legfrissebb kutatása szerint a baloldali szavazók kritikusabbak ugyan a kormány döntéseivel kapcsolatban, de többségük kedvezőnek tartja az olyan újonnan bevezetett intézkedéseket, mint a lakástámogatási program vagy az adócsökkentés.
Az elmúlt időszak kormányzati intézkedései közül egyértelműen a lakástámogatási program, a CSOK bevezetése a legismertebb a lakosság körében, de legmagasabb támogatottsága a magas élelmiszeráfa-csökkentésnek, az egészségügyi és szociális területen végrehajtott béremeléseknek, valamint a családi adókedvezmény emelésének van.
A válaszadók mintegy 95–92 százaléka ért egyet említett lépésekkel. 61 százalék szerint üdvözlendő a lakástámogatási program is, 89 százalék helyesli a lakásépítés áfájának csökkentését, 77 százalék pedig az szja-csökkentést. A rendvédelmi dolgozók bér-rendezésének a lakosság 88 százaléka örül, a pedagógusok fizetésének emelését pedig 79 százalék támogatja, a kulturális területen dolgozó közalkalmazottakét 78, a köztisztviselői béremeléssel pedig több mint a válaszadók kétharmada egyetért.
Az elemzés szerint bár a baloldali választók kritikusabbak a kormány fenti döntéseivel kapcsolatban, körükben is többségben vannak azok, akik kedvezőnek tartják ezeket az intézkedéseket.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.