Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Hull és Grimbsby a brit halászat büszkesége volt évszázadokon át, de az egységes uniós piac kivégezte ezt az iparágat. Óriási itt a munkanélküliség.
Nem véletlen, hogy az emberek kétharmada a Brexitre szavazott. Most bizakodóak: reményük a szélenergia! A szeles Észak-Anglia és a kis szigetek optimális energiaforrást jelentenek. A Dong vállalat 6 milliárd fontos beruházást tervez. A németek is jelen vannak, a Siemens ezer embert alkalmaz. Felmerült-e a németekben a távozás gondolata? Nem! A megújuló energia mindenütt népszerű és itt gazdaságos is. A munkabér pedig alacsony: 450 font a heti átlag. Londonban ez 38 százalékkal magasabb.
Persze van, aki kiszáll: a japán Nissan autógyárat tervezett, de a kilépés hallatán meggondolta magát. A helyiek bíznak abban, amit Theresa May miniszterelnök ígért: visszaállítja a reálgazdaság becsületét és nem hódol be a londoni Citynek. A nagy munkanélküliség miatt fontos Észak-Angliában a kormányzatnak az az ígérete, hogy korlátozni fogja a munkaerő bevándorlását Közép- és Kelet-Európából. Persze ezek csak a kormányzat ígéretei. A londoni Citynek azt is megígérte a miniszterelnök asszony, hogy mindent megtesz azért, hogy megmaradjon az európai útlevél, vagyis a hozzáférés az 500 milliós uniós piachoz – írja az amerikai Bloomberg hírügynökség.
Közben az is kiderült, hogy ki profitált, méghozzá azonnal a Brexit népszavazásból. A Wall Street nagyágyúja, a Goldman Sachs várakozáson felüli nyereséget könyvelhetett el a legutolsó negyedévben. Hogy sikerült ez ilyen morózus pénzügyi környezetben? A szakértők egyhangú válasza: a Brexit bejelentése juttatta csinos nyereséghez a New York-i tőzsde sztárját, a Goldman Sachsot.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
Ismeretlen tettes ellen folytatnak nyomozást.