Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Mondjuk pont az importvám-emelésről volt szó.
Tegnap tette közzé a Fehér Ház azoknak a kínai termékeknek a listáját, amelyekre 25 százalékos büntetővámot szab ki Washington. A listán 1300 tétel szerepel, melynek éves behozatala összesen 50 milliárd dollárt tesz ki.
Az érintett árukkal a fogyasztók nem találkoznak közvetlenül, mert elsősorban az ipari technológiai, a közlekedési és az egészségügyi szektor termékei. Washington a pótvámokkal arra akarja kényszeríteni Pekinget, hogy ne gyakoroljon nyomást a Kínában működő amerikai technológiai cégekre szellemi tulajdonjoguk és technológiájuk kapcsán.
Kína tagadja, hogy ki akarná kényszeríteni a technológiai transzfert, és Trump bejelentésére válaszul már hétfőtől importvámokat vezetett be évi hárommilliárd dollárnyi amerikai importtermékre, például a sertéshúsra és gyümölcsökre. A kínai követség válaszában az ősi mondást idézi, mely szerint „Úgy udvarias, ha viszonozzuk, amit kapunk” – írta a Washington Post.
Az amerikai Információtechnológiai és Innovációs Alap nevű amerikai elemzőintézet szerint a kormánynak olyan intézkedéseket kellene hozni Kínával szemben, amelyekkel gazdasági és kereskedelmi politikájának megváltoztatására kényszeríti, de nem olyanokat, amelyekkel áremelkedést és fogyasztáscsökkenést idéz elő az Egyesült Államokban.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.