szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Egy nemzetközi rangsorban Magyarország öt helyet lépett előre.

Megkezdődött a versenyképességi fordulat Magyarországon – mondta Varga Mihály pénzügyminiszter sajtótájékoztatón csütörtökön, Budapesten.

Az ICEG European Center független közgazdasági kutatóintézet közreműködésével készülő 2018-as IMD Versenyképességi évkönyv 63 országot felsoroló rangsorában Magyarország öt helyet lépett előre.

A miniszter erre reagálva hozzátette, ez már nem az első visszajelzése a magyar versenyképesség javulásának.

Varga Mihály emlékeztetett: tavaly a World Economic Forum (WEF) versenyképességi listáján 9 helyet javított az ország. Két nagy intézet már nem téved, a mérések jól igazolják vissza azt a gazdaságpolitikai váltást, ami egyre inkább a versenyképességre, a hatékonyságra és a termelékenységre helyezi a hangsúlyt – húzta alá.

Simon Attila, a Pénzügyminisztérium helyettes államtitkára pedig az M1 tévécsatornán elmondta: a folyamatos gazdasági növekedés biztosítja a további bérnövekedés fedezetét. A másik fontos tényezőként a 2016-ban megkötött hatéves bérmegállapodást nevezte meg, amely a járulékok csökkentésére, a minimálbér és a garantált bérminimum emelésére vonatkozik.

A kiszámítható gazdaságpolitikához a munkabéreket terhelő járulékok és adóterhek folyamatos csökkenése szükséges – tette hozzá, és emlékeztetett: a megállapodás alapján szociális hozzájárulási adó évi 2 százalékos csökkentéssel a 2018-as 19,5 százalék 2022-re 11,5 százalékra csökken.

Simon Attila a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerdán kiadott jelentésére reagált, amely szerint a márciusi 11,3 százalékos növekedéssel együtt 12,4 százalékkal nőttek a keresetek az idei év első negyedévében az előző év azonos időszakához viszonyítva.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!