Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Nemsokára az állam egyik legértékesebb vagyontárgya, a Budapest Bank kerül kalapács alá. A bank egyelőre még nem ad hitelt fontos emberek első csettintésére, de szakmai körökben azt rebesgetik, könnyen az MKB sorsára juthat – azaz Mészáros köreihez kerülhet.
A Budapest Bankot három évvel ezelőtt csillagászati összegért, 700 millió dollárért vásárolta meg az állam, bár mentség a túlárazásra, hogy a kormány generális paktumot kötött az eladó General Electrickel. Így érte el a kormányzat, hogy a bankrendszer fele nemzeti tulajdonban legyen. 2015-ben azonban a kormány ígéretet tett az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Banknak – mellyel akkor 15-15 százalékban szálltak be az Erste bankba –, hogy idén kivonul az államosított pénzintézetekből.
Az MKB-ból már kiszállt az állam, igaz, sajátos módon; az ország ötödik-hatodik legnagyobb pénzintézetét Mészáros Lőrinc befolyása alá helyezte. A kormány továbbra is szinte sajátjaként bánik a bankkal, legalábbis nehéz másként értelmezni azt, hogy ha kell, Andy Vajnát pénzeltetik vele.
A Budapest Bankra egyelőre nincs vevőjelölt. Ugyan a K&H és az Erste is jelezte, hogy érdekelné az üzlet, a HVG névtelenséget kérő informátora szerint esélyük sincs, „ez az út nem jellemző erre a rezsimre”.
Elegáns lépés lett volna a tőzsdére lépés, ez azonban az állam szempontjából roppant rizikós. A külföldi befektetők ugyanis nem árazzák túl magasra a színmagyar, sőt állami tulajdonú cégeket. Bankár körökben azt rebesgetik, a Mészáros Lőrinc vállalkozásaival egyre több szálon összefonódó takarékszövetkezeti integrációba ágyazhatják be, mely most Bártfai-Máger Andrea, a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter felügyelete alatt áll. Szakértők szerint viszont a BB olyan távol áll a rendszer többi szereplőjétől – a takarékszövetkezetektől, a Takarékbanktól és az FHB Banktól – mint Makó Jeruzsálemtől.
A takarékszövetkezeti integráció navigátora, Vida József nemrég úgy nyilatkozott: „égető szükség lenne olyan ügyfelekre, mint Mészáros Lőrinc.” Egy régi takarékszövetkezeti káder viszont így fakadt ki a HVG-nek: „Minek tennének ide egy ennyire más bankot, amíg mi a saját speciális bankcsoportunk felépítésén dolgozunk? Adják oda másnak!” És meglehet, oda is adják.
Részletek az e heti HVG-ben.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A családja körében hunyt el Ozzy Osbourne 76 évesen. Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.