Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Nem értette a konzultációs levelet hirdető aktivista, miért olyan hálátlanok az emberek.
Egy fideszes aktivista járt Raskó Györgynél, hogy megkérdezze, válaszolt-e már az újabb nemzeti konzultációs levélre – írta az agrárközgazdász a Facebookon. Miután kiderült, hogy már rég kidobta a levelet, az aktivista elszomorodott, milyen hálátlanok az emberek, hiszen pörög a gazdaság. Raskó erre azzal a statisztikával állt elő, amely szerint az életszínvonal nálunk a második legrosszabb az egész EU-ban.
A beszélgetés itt vett váratnak fordulatot, az aktivistának ugyanis Raskó szerint „volt válasza erre is: ha a cigányokat nem számoljuk, akkor egy főre vetítve nálunk sokkal magasabb a jövedelem, mint a szomszédoknál”. Ő erre annyit tudott mondani, hogy ha kivennék a statisztikából a szlovák, román, bolgár romákat, akkor sem változik a sorrend – az meg már más kérdés, hogy vajon miért ne kellene őket beleszámítani az országos adatokba.
Ami a számokat illeti: az biztos, hogy Magyarországon a romák többsége borzasztó helyzetben van, 53 százalékuk súlyosan nélkülöző a KSH szerint, több mint kétharmadukat fenyegeti a szegénység.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?