Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
11,5 ezer milliárd forint körül lesz a kiskereskedelmi forgalom.
Karácsony után is rekordmagasságokban a lakossági fogyasztás, köszönhetően az év végi leértékeléseknek, a készleten maradt termékek kiárusításának és az óév búcsúztatására való felkészülésnek, írja a kormánypárti Magyar Idők.
A napilap szerint 2018-ban tavalyhoz képest bő ezermilliárd forinttal hagytak többet a családok az áruházak pénztáraiban, az értékesített áruk mennyisége több mint 6 százalékkal emelkedett. Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára a lapnak azt mondta, decemberben összesen 1200 milliárd forint körül alakul a bolti értékesítés, ami azt jelenti, hogy az év utolsó hónapjában a lakosság nagyjából 10 százalékkal hagyott több pénzt az üzletek pénztáraiban tavaly decemberhez képest.
A növekedés volumenben, vagyis az eladott áruk mennyiségét tekintve 6-7 százalék között alakul ebben a hónapban, míg értékben – folyó áron számolva – elérhetjük a 10 százalékos bővülést is, ami nagyon jelentős fejlődést mutat úgy a piac, mint a családok jövedelmi helyzete szempontjából.
Eddig az első tíz hónap értékesítési adatait ismertette a statisztikai hivatal, azonban a szövetségnek valamennyi kereskedelmi cég azt jelezte, nagyon jelentős eladásokat bonyolítanak az év végi szezonban, az ünnepi forgalom felülmúlja az előzetes várakozásokat is – így Vámos.
Rekordot ér el idén a kiskereskedelem, egész évben csúcson volt a lakossági fogyasztás. Becslésünk szerint idén meghaladja a hat százalékot a kiskereskedelem növekedési üteme, ekkora volumenbővülésre korábban nem volt példa. A családok jövedelmi helyzetének erőteljes javulását jól tükrözi, hogy folyó áron számolva a vásárlók 2018-ban összességében körülbelül nyolc százalékkal költöttek többet napi fogyasztási és tartós cikkekre, vagyis a volumennövekedést éppúgy ki tudták gazdálkodni, ahogy a három százalék körül alakuló inflációt.
Ebben az évben várhatóan 11 500 milliárd forintos értékesítést ér el a teljes magyarországi kiskereskedelem.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A kegyelmi botrány után is trükköznek a gyermekvédelemben a számokkal, hogy Orbán Viktor elmondhassa, vállalható az állami gondozás állapota. A családjukból kiszakadó gyermekek ezt először a túlzsúfolt, eszköztelen befogadóotthonokban tapasztalják meg.
A tiltottá lett Pride üzenete aktuálisabb, mint valaha.
A Tisza Párt elnöke úgy nyilvánult meg félreérthetetlenül a Pride-ról, hogy le sem írta a rendezvény nevét.
Az indoklás szerint azért, mert nem fellebbeztek a tiltás ellen, de a szervező főváros szerint nem is kell engedély.
Mindenki azt találgatja, hogyan alakul a szombati Pride. Nemzetközi lapszemle.
Nehéz-Posony Kata, a HVG ügyvédje minden kérdésre válaszol.
A többi uniós ország megvan Orbán nélkül is, legalábbis egy bizonyos pontig.
„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast új adásában.