Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A Campona-, Pólus- és Europeum-tulajdonos Radovan Vitek egy amerikai alap szerint egymilliárd dollárral károsította meg őket.
Csalással vádolja egy New York-i befektetési alap az egyik leggazdagabb cseh üzletembert, Radovan Viteket, akinek érdekeltségébe tartozik Magyarországon is több budapesti bevásárlóközpont, irodaház és hotel – írja a G7.hu.
A lap azt írja, a Kingstown Capital nevű hedge fund és egy cseh befektető azzal vádolja Viteket és a többségi tulajdonába tartozó CPI Property Groupot, hogy több mint egymilliárd dolláros (285 milliárd forintos) kárt okozott egy gondosan kidolgozott csalássorozattal. A felperesek szerint Vitek értékes vagyonelemeket sikkasztott el a titokban az irányítása alatt álló cégeket felhasználva.
A befektetők szerint Vitek strómanokon keresztül vásárolt fel egy luxemburgi központú céget, az Orco Property Groupot, amelynek korábban Magyarországon is több befektetése volt, korábban a tulajdonukban volt a Divatcsarnokot, és ők újították fel a Párizsi Nagy Áruházat. A kereset szerint Vitek ezt követően a strómanjain (két szlovák bankon és hat magánszemélyen) keresztül egyre nagyobb befolyásra tett szert az Orcóban, emberei pedig elkezdték tudatosan félretájékoztatni a többi részvényest, akik ezért ár alatt elkezdték eladni az Orco legértékesebb vagyonelemeit. A felvásárlók szintén Vitekhez kötődő cégek voltak.
A pert indító befektetési alap szerint összesen több mint egymilliárd dollárral károsította meg a vállalatot Vitek a saját gazdagodása érdekében.
Vitek 20 évesen, 1991-ben alapította a CPI Property Groupot, vagyonát a kilencvenes években alapozta meg Szlovákiában a privatizáció idején, majd visszaköltözött Csehországba. A többségi tulajdonában álló cégcsoport ingatlanvagyonának döntő többsége Csehországban és Berlinben van, de vannak érdekeltségei Olaszországban, Franciaországban, Svájcban és több régiós országban is.
A magyarországi (korábban Ablonnak, ma CPI Hungary-nek nevezett) leánycége a honlapja szerint nálunk 315 ezer négyzetméteres portfóliót kezel, amelynek összértéke 514 millió euró (165 milliárd forint). Irodaházak és hotelek mellett a CPI-hez tartozik több budapesti pláza, például a Campona, a Pólus Center vagy az Europeum.
Vitek a harmadik leggazdagabb cseh a Forbes szerint a magyar Telenort is tulajdonló Petr Kellner, illetve a magyar mezőgazdaság egyik legbefolyásosabb szereplője és jelenlegi cseh miniszterelnök, Andrej Babis után. Vagyonát 3,5 milliárd dollárra becsülik.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Christian Horner egy romokban lévő csapat élére állva a mennyek kapujáig emelte az energiaitalos istállót, majd testközelből élte át a zuhanórepülést is. 20 év után most távoznia kell.
A Fidesz fesztiváljának könnyűzenei kínálatát a rockzenekaron kívül a Margaret Island, a Neoton, a Republic és Rúzsa Magdi fellépése is színesíti.
A kolónia egyre nő, megoldás még nincs.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.