Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Hatalmasat zuhan a forint, a reggeli 360-as árfolyamról 368-ig esett az euróval szemben. Amellett, hogy a nemzetközi hangulat nem segíti Közép-Európa devizáit, még a régiónk más pénzeihez képest is nagyot esik a forint.
Tovább tart a forint zuhanórepülése, és még előre látni sem nagyon lehet, hogy lesz ennek a vége. A hetet úgy kezdtük el, hogy az volt a kérdés, áttöri-e a forint/euró árfolyam a 360-as lélektani határt, és erre hamar meg is kaptuk a választ: hétfő kora délután már 360 forintba került egy euró.
Kedden pedig már annak is örülhettünk volna, ha 360-nál megáll az esés. A délelőttöt megdöbbentően rosszul indította a forint:
Innen már azt lehetett figyelni, mikor süllyed 365-re, de arra egy kicsivel többet kellett várni. Végül fél 12 előtt kicsivel ezt a lélektani határt is elértük, akkor 365,10-re ugrott a forint/euró árfolyam.
Azóta pedig csak tovább romlott a helyzet. Kora délutánra már 367-nél járt az árfolyam, aztán egészen durva beszakadás következett: délután 2-kor elértük a 368-as szintet, tíz perccel később már a 369-et.
A napi - és így természetesen történelmi - mélypont egyelőre 369,50.
A zuhanás oka egyértelműen az, hogy minden befektető menekíti a pénzét az igazán biztonságos devizákba, euróba, dollárba, vagy svájci frankba. De mi még a régiónk többi országához képest is rosszul állunk, a lengyel zlotyhoz és a cseh koronához képest is nagyot esett ma a forint.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.