Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Az EU arra készül, hogy befagyassza Vlagyimir Putyin és Szergej Lavrov orosz külügyminiszter vagyonát a pénteken elfogadásra kerülő szankciócsomag keretében – írja az ügyet ismerő forrásokra hivatkozva a Financial Times.
A források alapján Brüsszelben arra készülnek az EU külügyminiszterei, hogy péntek délután jóváhagyják a szankciócsomagot, valamint az orosz bankok és az ipar elleni intézkedéseket. Előzetes értesülések szerint a külügyminiszterek nagy többsége csütörtökön késő este az intézkedés mellett foglalt állást.
Utazási tilalom azonban Putyinra és Lavrovra az intézkedések értelmében nem vonatkozik majd, mivel az EU hajlandó nyitva tartani a szimbolikus diplomáciai lehetőségeket.
Az orosz erők Kijev körbezárására készülhetnek, a Nyugat óvatosan büntet - az ukrajnai háború percről percre
Aligha fér kétség hozzá csaknem egy nappal azután, hogy Vlagyimir Putyin parancsára orosz csapatok indítottak támadást Ukrajna ellen: a Kreml célja nemcsak Kijev megtörése, hanem egyenesen annak bevétele is. Közben az Egyesült Államok, az Európai Unió és Nagy-Britannia is szankciókat jelentett be Oroszországgal szemben, de a nagyon kemény, nagyon fájdalmas döntések elmaradtak, jobb esetben késnek.