szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A francia közműszolgáltató Algériával folytat tárgyalásokat a kieső orosz import pótlásáról.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az orosz állami tulajdonú Gazprom energetikai vállalat közölte a francia Engie közműszolgáltató céggel, hogy csökkenti az oda irányuló gázszállításait – írja a Sky News. Erre a lépésre szerződések miatti nézeteltérések és az energiaellátással kapcsolatos aggodalmak után került sor.

Az Engie közleményében tudatta: „Amint azt korábban bejelentette, az Engie már biztosította a szükséges mennyiségeket ahhoz, hogy eleget tegyen az ügyfelei felé vállalt kötelezettségeinek, valamint fedezze saját szükségleteit is, és számos intézkedést hozott annak érdekében, hogy jelentősen csökkentse azokat a közvetlen pénzügyi és fizikai hatásokat, amelyek a Gazprom gázszállításainak megszakításából adódhatnak”.

Az olyan országokkal ellentétben, mint Németország, Franciaország már most is eléggé alacsony mértékben támaszkodik az orosz gázra, a Moszkvából érkező szállítások a fogyasztásnak csak mintegy 17 százalékát teszik ki.

Tegnap az Engie közölte, hogy tárgyalásokat folytat Algériával az észak-afrikai országból származó import növeléséről.

Az orosz–ukrán háború eseményeiről tudósító hírfolyamunkat alább találja:

Áttörték a frontot az ukránok, iráni drónokat vettek az oroszok - a háború keddi hírei

Oroszország Ukrajna elleni támadása a legfontosabb témája az EU-tagországok védelmi miniszterei informális találkozójának, amely kedden kezdődött Prágában. A miniszterek megvitatják, milyen hatással van az ukrajnai háború az EU tagországainak biztonságára, illetve hogyan tudnának segíteni a megtámadott országnak, elsősorban fegyverek szállításával és katonai kiképzéssel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!