Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
2017 óta kormányközeli beruházók váltják egymást a tulajdonosi székben, a projekt mégsem akar elkészülni.
Hiába a tulajdonosváltás, valamint a munkákat papíron segítő hatalmas állami támogatás: így sem haladnak a Visegrádra tervezett luxushotel munkálatai – írja a 24.hu. A portál beszámolója szerint az épület négy éve került a Minerva V50 Ingatlanfejlesztő Alaphoz, aminek hátterében a Szíjj László tulajdonában álló MINERVA Befektetési alapkezelő áll. A munkálatok azonban az elmúlt években sem haladtak
2022. augusztus ötödikén a Pest Megyei Kormányhivatalhoz ugyan eljuttatták az épület átalakításának tervlapjait, ezek pedig október huszadikára építési engedélyhez is jutottak, viszont 2023. január 19-én újra változtattak a terveken – ezek pedig még nem kaptak zöld utat.
A szálloda sorsa azért igazán kirívó, mert hivatalosan 17 éve készül – mégsem jutott eddig sehova, pedig a munkálatokat hatalmas tempóban kezdték meg, azonban a 2008-as ingatlanválság közbeszólt. A tulajdonosok 2009-ben módosították a terveket, az eredeti beruházó, a Hilton pedig 2010-ben kiszállt a projektből. A hotel váza viszont ekkor már állt.
A projekt 2017-ben került először kormányzati körök közelébe: akkor a Longoria Holdingon, valamint a 30 millió eurós követeléssel rendelkező, akkor már Mészáros Lőrinc kezében lévő MKB-n át, 1,8 milliárdos értékének töredékéért került a Tiborcz István többségi tulajdonában lévő Hotel VSGRD Kft.-hez. Ezt követően került később, 2019-ben a Szíjj Lászlóhoz tartozó Minervához a projekt.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
A miniszter szerint nem a MÁV munkatársain múlt, hogy nem tudtak előbb segítséget nyújtani a bajba került utasoknak.
Talán mindenki halott már Bugyiról és Taktaharkányról, ám ezeken kívül is rengeteg érdekes nevű település van Magyarországon. Játsszon velünk!
A viharkároknak mintegy 10-12 százalékát okozzák fakidőlések, ágtörések.
Az oroszok MS001 drónja már nem koordinátákkal dolgozik a csapás előtt, hanem maga választja ki a célpontokat.