Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Eddig úgy tett a győri önkormányzat, mintha mit sem tudna arról, miféle beruházásra számíthatnak a győrszentivániak, és így is egyeztetett velük a település határába szánt állítólagos akkumulátorgyárról. Amióta azonban a helyi és a nagyobb nyilvánosság is rácsodálkozott, hogy az erre kinézett termőföldekre már most GIPZ-övezetként, vagyis jelentős mértékű zavaró hatású ipari területként tekintenek, az is eszükbe jutott, hogy fölösleges megtartani azt a helyi rendeletet, ami részletesen előírja, hogyan egyeztessenek az érintettekkel hasonló tervekről.
Titokban minősítettek 400 hektárt Győr mellett „jelentős mértékben zavaró hatású ipari övezetnek"
Még a helyi fideszes képviselők sem tudtak róla.
Most azonban még az önkormányzat előtt áll a feladat, hogy az érintett termőföldeket állami pénzből megvásárolva és/vagy kisajátítva kérelmezzék azok végleges más célú hasznosítását, vagyis a termőföldi a besorolás megváltoztatását GIPZ-övezetté, és mindezt a helyi építési szabályzatba is átvezessék. Erről a szándékról aligha fognak lemondani: a keddi közgyűlésen sokszor elhangzott, hogy az ipari park megtelt, kell az új terület a város további fejlődéséhez.
Az új ipari park előkészítése már zajlik is: mint a közgyűlésen kiderült, a földek nagyobb részét megvásárolták, sokszor csillagászati árakon – de még nem mindet, sőt perek is indultak. Így úgy tűnik, a folyamat el fog húzódni, annyira, hogy a szántókon jövőre még akár termelhetnek is a gazdák – legalábbis erre is utalt a keddi közgyűlésen Endrődi Péter, a telekvásárlást intéző önkormányzati cég, a Győri Térségfejlesztési és Projektmenedzsment Kft. vezetője – és olyan pletykák is vannak, hogy több, a kérdéses területen beruházást tervező cég a huzavona miatt inkább máshova ment. Amíg azonban nem kerül minden érintett telek az önkormányzat tulajdonába, addig nem tudják kezdeményezni a teljes terület átminősítését. Ennek egyelőre - a térinformatikai rendszerben elhelyezett apróbetűs megjegyzést kivéve - még nincsenek is jelei.
Annak viszont igen, hogy a helyi civilekkel már nincs nagy kedve egyeztetni az önkormányzatnak. A győrszentivániak ellenkezését – akik ezrével írták alá például az akkugyár elleni petíciót, szerveztek tüntetést, és sikertelenül kezdeményeztek helyi népszavazást is az ügyben – politikai hangulatkeltésnek tekintő Dézsi Csaba András polgármester, valalmint a közgyűlés kormánypárti többsége hatályon kívül helyezték a partnerségi egyeztetésről szóló helyi rendeletet. Mindezt úgy, hogy erre semmiféle magasabb rendű jogszabály nem kötelezi őket.
Győrszentivánban tavaly terjedt el, hogy akkumulátorgyárat telepítenek a városhatárba, de hivatalosan senki nem mondott erről a helyieknek semmit. Az itt élőket az is aggasztja, hogy az érintett terület talajvízében már most ott van az akkugyárakra olyannyira jellemző szennyeződés. Önkormányzati képviselőjük, Sík Sándor (Fidesz) tavaly azt ígérte, hogy képviseli az érdekeiket:
A videó elkészítéséhez felhasználtuk a Győr Élőben Youtube-csatorna felvételeit is."Nem lesz más út, mint hogy elmenekülünk valahova" - nem kérnek a gyanús ipari parkból a dühös győrszentivániak
A településen mindenki arról beszél, hogy akkumulátorgyárat telepítenek a házaik mellé, de hivatalosan senki nem mond nekik semmit. Az erről tartott fórumon is csak annyi derült ki, hogy nincs semmiről információ, illetve, hogy a jegyző szerint a jegyző nem hazudik, bármilyen hihetetlen is.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Három új telefonnal és három új okosórával állt elő idén nyári Samsung Unpacked eseményén a legnagyobb androidos gyártó.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
A friss jelentés szerint ki kellett volna zárni az MNB-elnök fiának barátja, Somlai Bálint cégét.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.