Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Karikó Katalinnak eddig hivatalosan nem volt egyetemi tanári címe.
Sulyok Tamás köztársasági elnök határozata a péntek esti Magyar Közlönyben jelent meg. A világhírűvé vált tudós asszonyt bizonyára ettől függetlenül bárhol szívesen fogadták előadóként eddig is, de hivatalosan nem volt egyetemi tanári címe. Ezt pótolták most Csák János miniszter javaslatára június 1-i hatállyal.
Az nem szokott szerepelni az ilyen kinevezésben, hogy melyik egyetemre szól, de feltételezhető, hogy a Szegedi Tudományegyetemről van szó, ahol Karikó Katalin végzett, és ahová most is sok szállal kötődik.
A Nobel-díjával járó pénzt is ennek az intézménynek ajánlotta fel.
A kormány határozatban mondta ki, hogy „továbbra is egyetért” a csornai és a mosonmagyaróvári tanuszoda, valamint a Modern Városok Program keretében megvalósuló szekszárdi új fedett városi uszoda felépítésével, a megkezdett magasépítési beruházások megvalósításával. Ezek előkészítője és megvalósítója az Építési és Közlekedési Minisztérium.
A beruházásokhoz közvetlenül kapcsolódó út- és közműszakasz bontása, kiváltása vagy fejlesztése esetén a minisztérium által létrehozott út és közmű ingyenesen a beruházással érintett közmű tulajdonosának tulajdonába és az út vagy közmű üzemeltetőjének az üzemeltetésébe kerül.
Minderre idén 900 millió, a következő két évben 5,6 milliárd forintot szánnak.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Már érthető, miért rendeltek 3000 darab új, kínainak tűnő nyomkövetős okosórát a hatóságok, miközben ennek csak alig több mint a harmada van használatban raboknál és bűnügyi felügyelet alatt állóknál. Az eszköz pontossága mellett az is kérdés, van-e jogalap távol tartani azokat, akiket veszélyesnek ítéltek a védett személyekre nézve.