Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Lépni fognak, ha kell.
A banki számladíjak jelentősen emelkednek. Ez nem indokolt, ezért ha kell, itt is lépni fogunk!!
– posztolta a Facebookra hétfő délelőtt Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter.
A magyarországi bankok számlavezetési díjai valóban emelkednek, mégpedig az infláció miatt. A számladíjak nemcsak a sima fogyasztói, de a vállalkozásoknak kínált számlák esetében is nőnek.
Nagy nem közölte, hogy mikor jön el az a pont, amikor „lépniük kell majd”, de ez a lépés vélhetőleg az lesz, hogy a kormány a számladíjak „önkéntes befagyasztását” fogja „kérni” a pénzintézetektől.
A miniszter pár hete is facebookos fenyegetéssel indította a hétfőt, akkor a boltok emelkedő árait látva lengette be, hogy visszahozhatják az árstopokat – noha azok nem működnek, és maga Nagy is elismerte, hogy nem is fenntarthatók.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Van lelkifurdalásom, lehettem volna vagányabb vagy harciasabb, de évekig tudomásul vettük, hogy az MNB alapítványait és ingatlanfejlesztéseit nem ellenőrizhetjük – ismeri el Nyikos László felügyelőbizottsági tag.
Sikerült megállapodniuk a találkozó helyszínéről is.
Az országgyűlési képviselő energetikai tanúsítványokra hivatkozik.