Részletezte a KSH, hogyan tette meg az első lépést a magyar gazdaság a lejtőn
Éves alapon még szép a növekedési adat, de vannak olyan elemei a gazdaságnak, ahol a teljesítmény már a Covid-válság idejét idézi. A neheze pedig csak most jön.
Éves alapon még szép a növekedési adat, de vannak olyan elemei a gazdaságnak, ahol a teljesítmény már a Covid-válság idejét idézi. A neheze pedig csak most jön.
A Brüsszel elleni háborúzással Orbán Viktor épp akkor veszítheti el az uniós pénzek jelentős részét, amikor az országnak a legnagyobb szüksége lenne az eurómilliárdokra. A felfüggesztett támogatásokat csak drágán és átmenetileg lehet devizahitelekkel pótolni.
Úgy tűnik, elindult a lakossági napelemes pályázatok támogatásainak folyósítása, legalábbis ez olvasható ki a pályázati statisztikákból. No, nem mintha tömegesen jönne a pénz.
Vállalta a kormány hogy legkésőbb két év múlva kivezeti az október végétől élő korlátozást, ami nagy felzúdulást keltett a napelemes ágazatban. Emellett egy sor másik intézkedést is megígértek – a szélerőművek engedélyezésétől kezdve a megújulós ügyintézés felgyorsításáig –, hogy hozzájussunk 5,8 milliárd eurónyi uniós pénzhez. A megújulókkal kapcsolatos vállalásokból szemezgettünk.
A kormányinfón a miniszter azt mondta, addig lesz ársapkás itthon a benzin és a dízel, amíg az olajtársaság biztosítja az ellátást. Az ellátást viszont épp az veszélyezteti, hogy az ársapka miatt itthagyták az országot az üzemanyag-importőrök.
2010 óta lényegében nem lehetett új szélerőműveket telepíteni Magyarországon.
A válságos helyzetben sem változott a kormány hozzáállása a lakástámogatáshoz: szinte egyáltalán nem foglalkoznak azzal, hogy szociális szempontokat is figyelembe vegyenek. Ez viszont azt jelenti, hogy várhatóan egyre több olyan háztartás lesz, akik nem fogják tudni lakhatási költségeiket fedezni, és akár a lakásuk elvesztése is fenyegetheti őket – állapítja meg a Habitat for Humanity lakhatási jelentése.
Nem volt meglepetés, a sajtó által megszellőztetett kettős döntés született: Magyarország pénzeinek egy részét nem kapja meg, de egy másik részét előkészítették utalásra. Ez az árukapcsolás teszi lehetővé, hogy az Európai Bizottság javaslata jó eséllyel kiállja a tagállamok kormányainak próbáját. Ettől még izgulhatnak, milyen aduk maradtak Orbán zsebében.
A gazdaságfejlesztési miniszter szerint a koronavírusjárvány alatt Magyarországon növekedtek az egyik legnagyobb mértékben a megtakarítások.
Ezúttal nem a túl sokat ivók, hanem a főzdék feje fájhat, a duplájára is drágult sok, a pálinka előállításához szükséges alapanyag.
Nem sértik meg az állami finanszírozás EU-s szabályait a paksi bővítéssel, azt pedig nem írhatja elő az EU, hogy atom- vagy zöldenergiára költse-e a pénzt egy tagállama – mondta ki az uniós bíróság.
Süt, főz, közben kóstol, a végén italt is hoz, sőt akár még szóba is elegyedik a vendégekkel. Mindezekre már képesek robotok, melyektől a vendéglátás reformja várható. Nem tíz év múlva – ez a forradalom már zajlik.
Húszezermilliárd forintot kellene költeni arra, hogy energiatakarékos módon újítsák fel az összes, erre rászoruló házat Magyarországon. A költség egy házra vetítve is tetemes összeg, de sokaknak még így is megéri belevágni a korszerűsítésbe, annyit lehet spórolni vele utána.
Lesz olyan vadászjegy, amely a negyedével drágul, de olyan engedély is akad, amelynek az ára a háromszorosára nő.
A lakossági felhasználók rendszerhasználati díjait nem lehet emelni év közben, a nem lakossági fogyasztók közül pedig a magasabb feszültségszinteken kell arányaiban többet fizetni.
A régiós nettó minimálbéreket összehasonlítani lehetetlen, a sok különféle kedvezmény miatt a nettó Magyarországon 133 ezer és 200 ezer forint között bármi lehet. A bruttó minimálbérek esetében tény, hogy a romániai magasabb, mint a magyarországi. A 2023-as bértárgyalások alapvetően nehezen haladtak, a kormányátalakítás sem gyorsíthatja a folyamatot.
Jack Ma 2020-ban három hónapra tűnt el, több nyugati lap értesülése szerint azóta elhagyta Kínát.
Moldova erősen kitett energia szempontjából Ukrajnának és Oroszországnak is.
Egy hónapon belül ez már a második jelentős fegyvervásárlása az északi országnak, november elején sorozatvetőket vettek.
Szerdán elnöki pompával fogadják Washingtonban az oda érkező francia államfőt. Emmanuel Macron és Joe Biden tárgyalása azonban minden lesz, csak nem pompázatos.