Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az elmúlt évek legnagyobb vesztese címért nagy versenyt fut a tech bizniszben a Nokia és a Research in Motion (RIM).
Az elmúlt évek legnagyobb vesztese címért nagy versenyt fut a tech bizniszben a Nokia és a Research in Motion (RIM). Utóbbi volt az a cég, melyet többször is shortolásra javasoltunk az elmúlt évben. Ez nem is volt rossz biznisz, árfolyama stabilan végigeste az elmúlt évet. A Blackberry gyártóján túllépett az idő, az androidos telók és az iPhone megoldhatatlan feladat elő állította a RIM-et.
Arról már régóta vannak hírek, pletykák, hogy esetleg felvásárolhatják a céget és a szopóágon levő részvényesek közül is volt már, aki a szétdarabolást javasolta. Ennek fényében különösen érdekes, hogy a Sunday Times szerint most már a cég is komolyan ezen a megoldáson gondolkodik, legalább két felé bontanák a RIM-et.
A telefongyártást és az üzenetrendszert akár két külön nyilvános cégbe is kiszervezhetik, de az is lehet, hogy egyiket, vagy másikat eladják. Előbbire az amazon.com, vagy a Facebook lehet állítólag vevő, utóbbi pedig a szakértők szerint az Apple-t és a Google-t is érdekelheti.
A RIM pár hete jelentette be, hogy felkérte a JP Morgant és az RBC Capitalt a cég számára a stratégiai lehetőségek kidolgozására, s úgy tűnik, nem hülyék azok a részvényesek, hiszen a befektetési bankok szakértőinek is tetszik a feldarabolós ötlet.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.